آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34259
تاریخ انتشار : 1 مهر 1392 11:34
تعداد بازدید : 581

رییس دفتر رییس‌جمهور اعلام کرد:

احتمال حضور روحانی در شورای گفت وگو

رییس دفتر رییس جمهور از برگزاری جلسات کمیته ماده 76 با همکاری مجلس و قوه قضاییه خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم که آقای رییس جمهور در یکی از جلسات شورای گفت وگو حضور داشته باشد.

خبرگزاری فارس- محمد نهاوندیان در حاشیه بیست و ششمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران گفت: بی‌شک آنچه اقتصاد ایران احتیاج دارد آرامش و ثبات است که فعالان اقتصادی بتوانند برنامه‌ریزی کنند.
وی افزود: به همین منظور می‌توان از التهابات گذشته فاصله گرفت و همان‌طور که قانون مقرر کرده است نظام ارزی کشور به شکل شناور مدیریت شده باشد تا با سیاست‌گذاری دولت و روندهای واقع‌بینانه میزان نوسان‌ها در اقتصاد کشور کاسته شود و این لازمه یک اقتصاد باثبات است.
وی افزود: در حال حاضر بین سیاست‌گذاران و مدیران اقتصادی باید رابطه دو سویه‌ای وجود داشته باشد که برگزاری منظم جلسات شورای گفت‌وگو می‌تواند آن را محقق کند.
وی افزود: لازمه افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بهبود فضای کسب و کار و همچنین دادن علامت اطمینان بخش به سرمایه‌گذاران داخل و خارج از کشور است.
نهاوندیان گفت: اینکه توقع داشته باشیم دولت سرمایه‌گذاری کند درست نیست،چرا که با طرح‌های نیمه‌تمامی که بیش از 10 سال است در دست دولت است و با محدودیت‌هایی که امکانات بودجه‌ای فراهم می‌کند نمی‌توان با تاخیر پروژه‌ها منابع را تضییع کرد، لذا امیدواریم تصمیمات لازم در شورای خصوصی‌‌سازی اخذ شود.
وی همچنین به اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری اشاره کرد و گفت: مذاکرات دو جانبه و چندجانبه در یک سطح می‌تواند به ایجاد فضای توافقات در سطح دولت‌ها و تشکل‌ها و بسترسازی لازم در این زمینه کمک کند تا دیدگاه‌های تجاری باعث رونق در تجارت شود. در سطح دوم هم توافقات بنگاه به بنگاه می‌تواند بسیار موثر باشد. نهاوندیان همچنین احتمال حضور رییس‌جمهور در شورای گفت‌وگو گفت: به دنبال آن هستیم تا آقای روحانی در یکی از جلسات شورای گفت‌وگو شرکت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :