آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34260
تاریخ انتشار : 1 مهر 1392 11:35
تعداد بازدید : 712

لزوم ارتباط گمرک ها و مراجع مالیاتی برای مبارزه با فرار مالیاتی

در کنفرانس سازمان جهانی گمرک، ۲۳ کشور عضو و ۱۴ دولت غیرعضو بر ارتباط گمرک ها و مراجع مالیاتی برای مبارزه علیه فرار مالیاتی توافق کردند.

سازمان جهانی گمرک- اعضای سازمان جهانی گمرک (WCO) در اجلاس سالیانه مرکز ادارات مالیات کشورهای آمریکایی (CIAT) در فاصله زمانی بین 9 تا 12 سپتامبر شرکت کردند. این کنفرانس تخصصی به وسیله نهاد درآمدزایی کنیا در نایروبی ترتیب داده شده بود. کنفرانس امسال به پیشگیری و کنترل فرار از پرداخت مالیات اختصاص یافته بود. این کنفرانس توسط 23 عضو حوزه قضایی سازمان ادارات مالیات کشورهای آمریکایی، 14 دولت غیرعضو و سازمان‌های گوناگون بین‌المللی از جمله صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و بانک توسعه آفریقا برگزار شد.
در این کنفرانس مسایل مختلفی شامل: حسابرسی مالیاتی در عصر دیجیتال، حسابرسی از بایگانی‌های کامپیوتری، تجزیه و تحلیل نرم‌افزارهای حسابرسی و خطرات آن و کنترل تجارت الکترونیکی مطرح شد.
در نشست مالیاتی درباره مالیات و واحدهای اطلاعاتی مالی و برنامه‌های تشویقی آشکارساز فرار‌های مالیاتی، موضوعات زیادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که از آن جمله می‌توان، ساز و کارهایی برای توسعه منابع اطلاعاتی و خبرگیری و تجربه‌های کشورها در به اشتراک‌گذاری اطلاعات و تقویت همکاری میان مقامات ذی‌صلاح ملی برای مبارزه با تقلب مالیاتی، نام برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :