آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34269
تاریخ انتشار : 1 مهر 1392 11:51
تعداد بازدید : 470

فیس بوک در روسیه فیلتر می شود

دولت روسیه طی 72 ساعت آینده فیس بوک را در این کشور فیلتر می کند.

ایسنا- تله‌کام روسیه تایید کرد که دولت به ارایه‌دهندگان خدمات اینترنت در این کشور 72 ساعت مهلت داده است تا فیس‌بوک را به فهرست سایت‌های مسدود اضافه کنند. دولت روسیه از سال 2012 پایگاهی اینترنتی با فهرستی از سایت‌هایی تهیه کرده که از نظر آنها ممنوع و قانون‌شکن محسوب می‌شوند. هر سایتی به این فهرست اضافه شود، از دسترسی کاربران خارج می‌شود.
شمار سایت‌های این فهرست در یک سال به بیش از 30 هزار سایت رسیده است. بیشتر سایت‌های این فهرست، وب‌سایت‌هایی با موضوع پورنوگرافی کودکان، قاچاق موادمخدر و سایت‌هایی در ترویج خودکشی است.
روسیه در ماه اوت سال جاری میلادی قانونی را تصویب کرد که به آنها اجازه می‌دهد اگر سایتی به سایت دیگری با محتوای مجرمانه از نظر قوانین این کشور لینک داده باشد، مشمول فیلترینگ خواهد شد. تصویب این قانون اعتراض بسیاری از کاربران و فعالان آزادی بیان در روسیه را به دنبال داشت.
به‌نظر می‌رسد مقامات روسیه از برخی تبلیغات تجاری فیس‌بوک به عنوان عاملی برای مسدودیت استفاده کردند و این تبلیغات را برخلاف قوانین کشور دانستند.
دیده‌بان نظارت بر سانسور اینترنت در روسیه که نهادی غیردولتی و مدافع آزادی بیان است با اعتراض به این اقدام دولت روسیه، اعلام کرد که هزاران سایت به دلایلی واهی مشمول فیلترینگ شدند.
کوزلیوک، مدیر این موسسه به وب‌سایت تورنت فریک که اخبار تکنولوژی را پوشش می‌دهد، گفت: 99 درصد سایت‌هایی که در روسیه فیلتر شدند، به شیوه‌ای غیرقانونی و با دلایلی واهی فیلتر
شده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :