آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34322
تاریخ انتشار : 2 مهر 1392 11:1
تعداد بازدید : 1161

واعظی مرکز ملی فضای مجازی را تحویل گرفت

محمود واعظی صبح دیروز با حضور در مرکز ملی فضای مجازی، کلید این مرکز را تحویل گرفت.

فناوران- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که شنبه شب در پی استعفای رییس مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی، با حکم رییس‌جمهور سرپرستی این مرکز و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی را عهده‌دار شد، صبح دیروز (دوشنبه) با برخی معاونان و مدیران خود راهی ساختمان مرکز ملی فضای مجازی تا سرپرستی خود را در این مرکز
آغاز کند.
محمود واعظی در غیاب مهدی اخوان بهابادی، رییس پیشین مرکز و دبیر شورای عالی فضای مجازی، در میان کارکنان مرکز ملی و پژوهشگاه فضای مجازی سخنرانی کرد.
وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات در مراسم معارفه خود به عنوان سرپرست مرکز ملی فضای مجازی و سرپرست دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی و در جمع کارکنان این مرکز گفت: اعتقاد راسخ دارم که پژوهشگاه ارتباطات و فناروی اطلاعات باید یک شخصیت مستقل داشته باشد و برای مساعد کردن شرایط آن تمام تلاش خود را
خواهم کرد.
واعظی افزود: فعالیت‌های پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات (مرکز تحقیقات مخابرات) مانند گذشته دنبال خواهد شد در این راستا تلاش خواهیم کرد که شرایط را به نحوی سامان دهیم که کارهای پژوهشی در حوزه ICT با جدیت بیشتری در این پژوهشگاه دنبال شود.
وی با بیان اینکه از نظر بودجه پژوهشگاه را حمایت خواهیم کرد تا با جدیت بتواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد، گفت: وضعیت پرسنل و مشکلات موجود برطرف خواهد شد تا انگیزه لازم به کارکنان مرکز تحقیقات برگردد.
وی گفت: اهمیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به اندازه‌ای است که در بحث بومی‌سازی و حمایت از تولیدات و تجهیزات داخلی بدون عنایت به اهمیت پژوهش و تحقیق، توسعه در سازمان، شعاری پیش نخواهد بود.
واعظی که در جمع معاونان و مدیران و همچنین کارکنان مرکز پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات صحبت می کرد، گفت: امروز که وارد این پژوهشگاه شدم خاطرات ابتدای انقلاب برایم تداعی شد که در همان زمان نیز اهمیت کار مرکز تحقیقات مخابرات برایم بسیار زیاد بود.
وی گفت: معاونان و مدیران مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عملکرد مثبت این پژوهشگاه و تأثیر آن در پیشبرد پروژه‌های ICT امیدوارند.
واعظی گفت: از جایگاه برند مرکز تحقیقات مخابرات ایران و از امتیازات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات هر کدام به نحوی بهره خواهیم برد.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به موضوع تحقیق و پژوهش دارد گفت: نگاه دولت به بخش پژوهش در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان زیرساخت توسعه در کشور، نگاه ویژه‌ای است که البته در این راستا عنایت ویژه شخص مقام معظم رهبری را در این عرصه به عنوان برکت و پشتوانه کاری خود ارج می‌نهیم.
وی همچنین خطاب به همکاران پژوهشگاه ICT و مرکز ملی فضای مجازی گفت: امیدواریم که با استفاده از فرصت‌ها و با ارزش گذاشتن به تخصص‌های مجموعه، نسبت به ارتقای جایگاه نظام از طریق حصول برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت اقدام کنیم.
تبریک اخوان
براساس این گزارش، صبح دیروز مهدی اخوان بهابادی که گفته می‌شود از سمت دبیری شورا استعفا داده، در پیامی سرپرستی محمود واعظی را تبریک گفت.
در متن نامه تبریک اخوان خطاب به وزیر ارتباطات آمده است: «انتخاب جنابعالی را به عنوان سرپرست مرکز ملی و دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی از سوی دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور محترم تبریک گفته و از خداوند منان برای شما توفیق روزافزون در انجام وظایف محوله را خواستارم.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :