آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34323
تاریخ انتشار : 2 مهر 1392 11:3
تعداد بازدید : 1026

قبوض مخابراتی تا 15 مهر ماه صادر می شود

معاون شرکت مخابرات ایران از تعیین تکلیف نرخ های مخابراتی برای صورت حساب دوره اول مرداد ماه تا اول مهرماه مشترکان ظرف سه روز آینده خبر داد و گفت: قبوض صورت حساب تلفن ثابت و همراه 15 مهرماه صادر خواهد شد و مخابرات تا آن زمان در مورد نرخ های جدید اطلاع رسانی خواهد کرد.

خبرگزاری مهر- تغییر نرخ‌های مخابراتی در تلفن ثابت و همراه در قالب اجرای طرح یکسان سازی کدهای استانی و حذف نرخ جابجایی مکالمات موبایل قرار بود از 15 مردادماه امسال انجام شود اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور توقف اجرای این طرح را صادر کرد تا اجحافی در حق مشترکان صورت نگیرد.این در حالی است که پیش از دستور وزیر ارتباطات برای توقف این طرح‌ها، شرکت مخابرات در چهار استان طرح هم‌کدسازی استانی را اجرایی کرده بود و بر این اساس نرخ مکالمات در استان‌های تهران، قم، البرز و مرکزی متفاوت از قبل محاسبه خواهد شد؛ حتی قرار بود مخابرات با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، آبونمان تلفن ثابت را در استان‌های هم‌کدشده به 900 تومان افزایش دهد. همچنین همراه اول نیز با مصوبه کمیسیون تنظیم، تعرفه یکسان هر دقیقه 599 ریال را به اجرا گذاشته بود.
هم‌اکنون شبکه اپراتور همراه اول از حالت استانی و بین ‌استانی خارج و بدون جابه‌جایی مکالمات و به صورت فلت تبدیل شده و این اپراتور صورت‌حساب‌ مشترکان خود را علی‌الحساب محاسبه می‌کند.بر این اساس تاکنون تعرفه مشخصی از سوی مخابرات برای نرخ مکالمات تلفن ثابت و همراه اعلام نشده و شرکت مخابرات ایران در مورد اینکه قبوض این دوره مشترکان را چگونه محاسبه می‌‌کند اطلاع‌رسانی نکرده است.
داوود زارعیان معاون شرکت مخابرات ایران در این باره به مهر گفت: هیات مدیره مخابرات ظرف سه روز آینده در مورد نحوه محاسبه کارکرد قبوض این دوره مشترکان تصمیم‌گیری خواهد کرد.وی با بیان اینکه قبوض دوره اول مرداد تا اول مهرماه مشترکان 15 مهرماه صادر خواهد شد افزود: مخابرات قبل از صدور این صورت‌حساب، به مشترکان اطلاع‌رسانی می‌کند.
زارعیان در مورد تعیین تکلیف نرخ‌های مخابراتی گفت: تلاش مخابرات بر این است که در نرخ‌های مخابراتی هیچ اجحافی در حق مشترکان صورت نگیرد.
گفتنی است محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با دستور لغو مصوبه تغییر نرخ‌های مخابراتی در دولت دهم، اعلام کرد که با بررسی‌ انجام شده متوجه شدیم در اواخر دولت دهم مصوباتی صادر شده که با اجرای این مصوبات، تعرفه تلفن ثابت و همراه در نخستین قبضی که در دولت یازدهم به دست مردم می‌رسد، 60 تا صددرصد افزایش قیمت خواهد داشت و ما جلوی این گرانی را گرفتیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :