آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37069
تاریخ انتشار : 11 آبان 1392 10:30
تعداد بازدید : 910

نخستین حضور روحانی در شورایعالی فضای مجازی

نخستین جلسه شورایعالی فضای مجازی در دولت یازدهم امروز با حضور حسن روحانی رییس جمهور برگزار می شود.

خبرگزاری مهر- شورایعالی فضای مجازی پس از حدود 9 ماه تعویق امروز با حضور حسن روحانی به عنوان رییس شورا، محمود واعظی وزیر ارتباطات به عنوان سرپرست دبیرخانه و اعضای حقیقی و حقوقی این شورا تشکیل جلسه می‌دهد.
حسن روحانی در شهریورماه امسال محمود واعظی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- را به عنوان سرپرست دبیرخانه این شورا منصوب کرد. قرار است در نخستین جلسه شورا به ریاست روحانی دبیر این شورا نیز با رای اعضا انتخاب شود.
پیش از این و از آغاز به کار شورایعالی فضای مجازی، مهدی اخوان بهابادی دبیری این شورا را با حکم محمود احمدی‌نژاد به عهده داشت که در شهریورماه امسال از این سمت استعفا داد.
با انتصاب محمود واعظی به عنوان سرپرست دبیرخانه این شورا از سوی رییس‌جمهور و رییس شورایعالی فضای مجازی، کارشناسان تعامل سازنده این شورا با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رفع اختلافات گذشته میان دبیرخانه این شورا و وزارت ارتباطات در دولت قبل و نیز رفع موازی‌کاری‌ها در حوزه سیاست‌گذاری فضای مجازی کشور را پیش‌بینی کرده‌اند.
گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که محمدحسن انتظاری قرار است به عنوان دبیر شورایعالی فضای مجازی انتخاب شود.
وی هم‌اکنون نیز قائم مقام محمود واعظی در دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی و مرکز ملی ذیل آن است.
انتظاری ریاست مرکز تحقیقات مخابرات ایران و معاونت سازمان فضایی ایران را در کارنامه دارد؛ وی هم‌اکنون رییس پژوهشکده سامانه‌های ماهواره‌ای سازمان فضایی ایران
است.
این شورا یکی از سه شورایعالی فعال در کشور است که با حکم مقام معظم رهبری در 17 اسفندماه سال 90 و با هدف ایجاد نقطه کانونی متمرکزی برای سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری و هماهنگی در فضای سایبری کشور تشکیل شده است.
رییس مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، رییس سازمان صداوسیما، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌و فرمانده ناجا اعضای حقوقی این شورا هستند. همچنین حمید شهریاری، سیدجواد مظلومی، مسعود ابوطالبی،کامیار ثقفی، رسول جلیلی، محمد سرافراز، علی‌رضا شاه‌میرزایی و رضا تقی‌پور اعضای حقیقی این شورایعالی را تشکیل می‌دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :