آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37086
تاریخ انتشار : 11 آبان 1392 11:14
تعداد بازدید : 634

رییس نصر کشور در بازدید از کامیتکس:

کارشناسان یزدی ایده های خود را به نظام صنفی رایانه ای اعلام کنند

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه به زودی فراخوانی برای جذب نظرات و ایده های کارشناسان فناوری اطلاعات منتشر خواهیم کرد، گفت: شرکت های حاضر در پارک های علم و فناوری می توانند از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و نظرات شان را اعلام کنند تا از این طریق پروژه های راهبری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تبیین و مورد حمایت قرار گیرد.

فناوران- کاظم آیت‌اللهی حین بازدید از نمایشگاه کامیتکس یزد افزود: بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات فقیر نیست. بلکه سرمایه‌ای دارد که دولت می‌تواند با ایجاد فضایی مطمئن، از آن برای تحقق اهداف از پیش تعیین شده خود استفاده کند.
وی گفت: مهم‌ترین حمایت دولت برای رشد و توسعه فناوری اطلاعات بیش از هر چیز ایجاد تقاضا و فضای کسب و کار و برنامه‌ریزی مدون و شفاف است.
آیت‌اللهی همچنین با بیان اینکه استان یزد دارای پتانسیل و متخصص بسیار زیادی در حوزه IT است، گفت: بخش خصوصی این استان می‌تواند در زمینه سرویس‌های ارزش افزوده و ایجاد سیستم‌های کاریردی در حوزه دیتا و اطلاعات پیشرو باشد. وی در مورد ماهیت نمایشگاه و تاثیر آن در بازار فناوری اطلاعات، گفت: در نمایشگاه‌های IT بخش خصوصی و دولتی فارغ از امور کاری خود با یکدیگر تبادل نظر می‌کنند که این امر در رشد و توسعه بازار فناوری اطلاعات شرکت‌ها بسیار حایز اهیمت است.
وی افزود: هیچ جایگزینی نمی‌توان برای نمایشگاه در نظر گرفت چراکه فروشگاه‌ها و شرکت‌های رایانه‌ای در فضای نمایشگاه به راحتی می‌توانند به گفت‌وشنود و تبادل نظر بپردازند. رییس نصر کشور افزود: متاسفانه نمایشگاه‌ها در حوزه فناوری اطلاعات چند سالی است که با بداقبالی مواجه شده‌اند که امیدواریم این فضا تغییر کند و ما شاهد برپایی نمایشگاه‌هایی با کمیت و کیفیت بالایی باشیم. آیت‌اللهی با اشاره به نقش فناوری اطلاعات در تحقق برنامه‌های دولت گفت: تنها فناوری است که توجه به آن ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای رسیدن به توسعه پایدار است و کاملا بدیهی است، تمام کشورهایی که مسیر توسعه را طی کرده‌اند، تنها به دلیل توجه درست به فناوری اطلاعات بوده است. وی با ابراز نارضایتی از اینکه مسوولان کشور بحث فناوری اطلاعات را هزینه‌بر می‌دانند، گفت: فناوری اطلاعات تنها کسب و کاری است که با سرمایه‌گذاری بسیار کم بهترین بازده را دارد و موجب اشتغالزایی می‌شود، اما متاسفانه باید بگویم در زمینه فناوری اطلاعات تاکنون غفلت شده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :