آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37087
تاریخ انتشار : 11 آبان 1392 11:16
تعداد بازدید : 647

بازرس کل نظام صنفی رایانه‌ای یزد:

برپایی نمایشگاه خرده فروشی دیجیتال در کشور ضروری است

مدیرعامل شرکت رویای شرق و بازرس کل نظام صنفی رایانه ای یزد در حاشیه نمایشگاه کامیتکس، اعلام کرد که به زودی نمایشگاه کالاهای کامپیوتری دست دوم در استان یزد برگزار خواهد شد.

فناوران- فرزاد دهقانی در این مورد گفت: بسیاری از کاربران قصد تعویض و به‌روز کردن محصولات خود را دارند که این نمایشگاه فرصتی به آنها می‌دهد تا قطعات کامپیوتری، لپ‌تاپ یا pc خود را بفروشند.
وی با بیان اینکه نمایشگاه فروش کالاهای دست دوم کامپیوتری در همه جای دنیا مرسوم است و استقبال بسیار خوبی از آن می‌شود، گفت: در بسیاری از کشورها مانند سوئد و آلمان نمایشگاه‌های کامپیوتری هفتگی برگزار می‌شود که تا 90 درصد تخفیف روی کالاها می‌گذارند و مردم حین بازدید به خرید و فروش می‌پردازند. وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه فروش کالای دست دوم کامپیوتری یک ضرورت است، گفت: رشد تکنولوژی در جهان به خصوص در حوزه موبایل، تبلت و نوت‌بوک بسیار بالاست که این امر باعث شده تا کاربران به طور دایم در حال ارتقا و به‌روز آوری محصولات خود باشند. از طرفی بسیاری از مردم در خانه‌های‌شان کامپیوترهای قدیمی‌ دارند که به خاطر یک قطعه از کار افتاده‌اند که در نمایشگاه‌های این چنینی می‌توانند قطعات آن را فروخته یا ارتقا دهند. دهقانی افزود: چند بار در شرکت خودمان این ایده را برای فروش کالاهای ویترینی و دسته دوم با ارایه 50 درصد تخفیف پیاده کردیم که استقبال بسیار چشمگیری از آن شد و اکنون در تلاشیم که بتوانیم این نمایشگاه را هر ساله در کنار کامیتکس برگزار کنیم تا این فرصت برای همکاران صنفی ما نیز ایجاد شود. اما اگر اداره بازرگانی و شرکت نمایشگاه‌ها با آن مخالفت کرد قطعا آن را در پارک علم و فناوری برگزار خواهیم کرد.
عضو سازمان نصر یزد گفت: طرح خرید و فروش کالاهای کامپیوتری در این دوره از نمایشگاه کامیتکس به صورت الکترونیکی بین همکاران انجام می‌شود و شرکت ما نیز طرح تعویض کیس‌های قدیمی ‌با نت‌تاب‌ها را پیاده می‌کند. وی در پاسخ به اینکه آیا تدبیری اندیشیده شده است که نمایشگاه فروش کالاهای دست دوم به مکانی برای خرید و فروش کالاهای دزدی تبدیل نشود؟ گفت: چند سالی است که در اتحادیه صنف کامپیوتر یزد هرگونه سرقت از طریق sms به همکاران اعلام می‌شود و با توجه به اینکه سریال و کد کالا موجود است همکاران از خرید و فروش آن اجتناب می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :