آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37089
تاریخ انتشار : 11 آبان 1392 11:21
تعداد بازدید : 702

معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری یزد

بخش خصوصی دیتاسنتر استان یزد را راه اندازی می کند

معاونت توسعه و مدیریت منابع استانداری یزد در نمایشگاه کامیتکس با اعلام اینکه دیتاسنتر استان یزد با همکاری بخش خصوصی به زودی راه اندازی خواهد شد، گفت: با تغییر نگرش مدیران دولتی در دولت جدید، بخش خصوصی امکان رشد و بالندگی پیدا کرده است و ما هم در این راستا تلاش می کنیم پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات را بیش از پیش به بخش خصوصی واگذار کنیم.

فناوران- رضایی با انتقاد از حضور کمرنگ بخش دولتی و خصوصی در نمایشگاه کامیتکس، افزود: برگزاری نمایشگاه باید با برنامه‌ریزی منسجم بخش دولتی و خصوصی همراه باشد و پس از هر دوره برگزاری نقاط قوت و ضعف آن شناسایی و برطرف شود.
وی گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی کشور در چند سال اخیر به گونه‌ای بوده که شرکت‌های رایانه‌ای یزد امکان حضور در نمایشگاه را نداشتند از طرفی این شرایط روی فعالیت دستگاه‌های دولتی نیز تاثیر گذاشته و هزینه‌های سربار باعث شده حضورشان در نمایشگاه چشمگیر نباشد. رضایی افزود: از آنجایی که استان یزد دارای 350 شرکت نرم‌افزاری، 320 فروشگاه، 80 مشاور فعال و 120 عضو حقیقی در نظام صنفی رایانه‌ای است، از جایگاه بسیار خوبی در زمینه فناوری اطلاعات در کل کشور برخوردار است. وی با بیان اینکه بخش خصوصی حوزه IT باید در برنامه‌ریزی‌ها حضور داشته باشد، گفت: بخش خصوصی این حوزه نیازی به کمک مالی و پشتیبانی ندارد بلکه باید در جلسات تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حضور داشته
باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :