آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37090
تاریخ انتشار : 11 آبان 1392 11:24
تعداد بازدید : 749

آزاده داننده در هفتمین مجمع زنان بازرگان کشورهای اسلامی مطرح کرد:

درخواست ایجاد شبکه اطلاعاتی زنان بازرگان جهان اسلام

لزوم تفکیک مثبت جنسیتی برای تخصیص فرصت های ویژه به زنان در عرصه های اقتصادی و شبکه سازی اطلاعاتی میان زنان بازرگان کشورهای اسلامی، از جمله راهکارهای توانمندسازی بانوان تاجر هستند.

روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران- آزاده داننده، رییس این سازمان و رییس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین با اعلام این مطلب در هفتمین مجمع زنان بازرگان کشورهای اسلامی با حضور نمایندگان 57 کشور عضو سازمان همکاری‌های اسلامی گفت: زمان آن فرا رسیده که زنان بازرگان کشورهای اسلامی، بتوانند اعتماد به نفس از دست رفته خود را در عرصه‌های اقتصادی بار دیگر کسب کنند و در فضای تعاملی ازدانش و تجارب یکدیگر برای پیشبرد اقتصاد کشورهای اسلامی بهره‌مند شوند.
داننده که به عنوان بانوی سخنران ایرانی در هفتمین مجمع زنان بازرگان کشورهای اسلامی سخن می‌گفت، به تشریح راه‌کارها و محورهای ظرفیت‌سازی و توانمندسازی زنان تاجر در حوزه اقتصاد پرداخت.
وی با تاکید بر اینکه شبکه سازی اطلاعاتی میان زنان بازرگان کشورهای اسلامی می‌تواند در ایجاد فضای تعاملی موثر باشد، افزود: تسهیل در گردش اطلاعات منطقه میان زنان و شبکه‌سازی اطلاعاتی میان زنان بازرگان کشورهای اسلامی از جمله راهکارهایی است که به فراهم کردن این فضای تعاملی کمک می‌کند.
رییس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین با اشاره به ایجاد مراکز رشد زنان در کشورهای اسلامی و تاثیر مثبت حضور بانوان در تشکل‌های صنفی گفت: در این زمینه الگوسازی زنان تاجر موفق کشورهای اسلامی و معرفی این الگوها می‌تواند تشویقی برای حضور توانمند بانوان در تشکل‌های اقتصادی باشد.
به گفته رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، زنان بازرگان در کشورهای اسلامی باید بتوانند در فضای تعاملی از دانش و تجارب یکدیگر در پیشبرد اقتصاد این کشورها بهره‌مند شوند و به نظر می‌رسد برگزاری تورهای بازدید از کسب و کار زنان، راه‌کار موثری است.
داننده همچنین درخصوص معرفی آمار موفقیت بانوان ایرانی در کسب تحصیلات دانشگاهی گفت: در شرایط کنونی 18/7درصد زنان ایرانی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و این در حالی است که 18/2درصد جمعیت مردان ایران تحصیلات دانشگاهی دارند. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد این آمار با رشد و کوشش زنان و دختران ایرانی رو به افزایش
است.
وی با تاکید بر نقش یکپارچه زنان در اداره زندگی و کسب درآمد گفت: اگر امروز از حضور زنان در عرصه‌های اقتصادی سخن می‌گوییم، هدف برابری اقتصادی نیست؛ بلکه فراهم کردن زمینه‌ای برای رشد اقتصادی خانواده است که در این راه لزوما الگوهای غربی مناسب نیستند و باید با توجه به ویژگی‌های فرهنگ بومی و منطقه‌ای، به توانمندسازی زنان برسیم.
چهاردهمین نمایشگاه تجاری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی به همراه پانزدهمین نشست بخش خصوصی برای گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری مشترک و هفتمین مجمع زنان بازرگان کشورهای اسلامی دوشنبه ششم آبان‌ماه سال جاری در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی با حضور هیات‌های تجاری 57کشور اسلامی از چهار قاره جهان برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :