آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37181
تاریخ انتشار : 12 آبان 1392 10:2
تعداد بازدید : 630

فریب هیاهوی بازار تبلت دانش آموزی را نخورید

آموزش و پرورش هیچ تبلتی را تایید نکرده است

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درباره فروش تبلت های دانش آموزی که اخیرا بازار داغی ایجاد کرده است، گفت: آموزش و پرورش تاکنون هیچ تبلتی را تایید نکرده است و برای اجرای طرح تبلت دانش آموزی در شهر تهران در حال بررسی تبلت ها هستیم.

ایسنا- یوسف نوری درباره اجرای طرح تبلت دانش‌آموزی که قرار بود به صورت پایلوت در تهران اجرا شود، گفت: این طرح در دست پیگیری است و با توجه به اینکه برخی از زیرساخت‌های آن آماده نبود، مقرر شده پس از تکمیل زیرساخت‌ها، اجرای آن آغاز شود.
وی افزود: پیش‌نویس پیوست فرهنگی طرح تبلت دانش‌آموزی نیز تهیه شده و با توجه به اینکه این طرح در کشورهایی چون هندوستان، ترکیه و کره با موفقیت اجرا شده، می‌توان از تجربیات این کشورها برای اجرای طرح استفاده کرد.
رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: طرح تبلت دانش‌آموزی نسبت به سایر فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی آموزش و پرورش وسیله به‌روزتری است و پس از آماده شدن زیرساخت‌ها، به صورت پایلوت در تهران اجرای آن آغاز خواهد شد.
نوری درباره تبلیغات مراکز کامپیوتری و فروش تبلت‌های دانش‌آموزی نیز گفت: تاکنون آموزش و پرورش هیچ تبلتی را تایید نکرده است، چراکه برای این کار نیاز به یک گروه تایید داریم و باید بسیاری از فاکتورها در تایید تبلت برای دانش‌آموزان مورد تایید قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه برخی از محصولات ارایه شده در بازار از بهداشت کافی برخوردار نبوده و ممکن است سلامت دانش‌آموزان را تهدید کند، گفت: تبلت‌هایی که در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت براساس اندازه، ابزار و متناسب با پایه‌های تحصیلی دانش‌آموزان تهیه خواهد شد، لذا تبلت‌های دانش‌آموزی نیاز به تاییدیه وزارت آموزش و
پرورش دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :