آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37199
تاریخ انتشار : 12 آبان 1392 10:31
تعداد بازدید : 611

تاکید عضو کمیسیون اینترنت نصر تهران:

بخش خصوصی می تواند اینترنت ارزان و باکیفیت تامین کند

عضو کمیسیون اینترنت و PAP سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گفت: وارد شدن بخش خصوصی به مبحث ورود پهنای باند اینترنت به کشور می تواند قیمت ها را کاهش دهد و در کنار این موضوع باعث افزایش کیفیت سرویس های اینترنتی شود.

ایسنا- عبدالحمید بیدختی‌نژاد افزود: ورود بخش خصوصی به بحث وارد کردن پهنای باند در کشور می‌تواند باعث کاهش قیمت‌های سرویس‌های اینترنتی در کشو شود چراکه فضای تبدیل به فضای رقابتی می‌شود.
وی در مورد مشکل ارایه ندادن کابل‌های مسی گفت: وقتی که ما اپراتور انتقال نداریم و یک شرکت که زیرساخت‌ها را در دست دارد می‌خواهد سرویس‌های اینترنتی را ارایه کند، این مشکلات به وجود می‌آید.
به گفته او باید سازمانی ایجاد شود که مزیت رقابتی را برای بعضی از شرکت‌ها که دارای زیرساخت‌های لازم هستند از بین ببرد زیرا شرکتی که خود زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده همیشه از سایرین از لحاظ قیمت و رقابت جلوتر است.
به گفته او اگر پهنای باند از انحصار خارج شود، بازار اینترنت تبدیل به یک بازار رقابتی می‌شود و مدیریت به دست بخش خصوصی می‌افتد.
وی گفت: در حقیقت ما از لحاظ فنی مشکلی نداریم بلکه در سیاست‌گذاری دچار مشکل هستیم.
بیدختی‌نژاد همچنین در مورد کم‌فروشی اینترنت گفت: ضریب اشتراک و مسایلی از این قبیل در تمام نقاط دنیا مطرح است. اگر مصوبات سازمان تنظیم مقررات ارتباطات را بررسی کنید، ضریب اشترک هر سرویس مشخص شده است.
وی افزود: مبحثی که باید در این بین به آن توجه کنیم بحث اطلاع‌رسانی و آگاهی مردم نسبت به حقوق‌شان است. اگر مردم از حقوق خود آگاه باشند با مراجعه به مراجع قضایی مربوط می‌توانند حق خودشان را احقاق کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :