آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63906
تاریخ انتشار : 9 آذر 1393 11:39
تعداد بازدید : 583

اینتل حافظه های چندمیلی متری با ظرفیت چندترابایت عرضه می کند

شرکت اینتل سال آینده مدل یک ترابایتی از حافظه های اطلاعاتی خود را روی یک تراشه واحد با ضخامت 2 میلی متر عرضه می کند.

ایتنا- شرکت اینتل اعلام کرد از سال آتی فناوری 3D-NAND را وارد بازار جهانی می کند تا با این اتفاق کاربران بتوانند حافظه های ذخیره ساز اطلاعات را با ظرفیت بالاتر و قیمت ارزان تر در اختیار بگیرند.
این فناوری حالا در بزرگ ترین رقیب اینتل یعنی سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد و طی آن از لایه هایی در مقیاس نانو به صورت عمودی استفاده می شود تا ظرفیت حافظه ها افزایش یابد و اندازه آنها نیز کوچک شود.
با این وجود، درایوهای V-NAND سامسونگ که دومین نسل از این محصول محسوب می شوند، محدودیت های فراوانی را پیش روی خود می بینند و هر واحد از آن ها تنها می تواند ۳.۲ گیگابایت اطلاعات را در خود ذخیره کند. در مقابل فناوری 3D-NAND اینتل قادر است در هر ۳۲ لایه خود ۲۵۶ میلیارد بیت اطلاعات را ذخیره کند و به عبارت دیگر در هر واحد از آن ۳۲ گیگابایت اطلاعات ذخیره می شود که این اتفاق یک ارتقاء قابل ملاحظه نسبت به مدل سامسونگی است.
شرکت اینتل بر این باور است که سال آینده مدل یک ترابایتی از حافظه های اطلاعاتی خود را روی یک تراشه واحد با ضخامت ۲ میلیمتر عرضه کند و این شرکت پیش بینی کرده است پایان سال ۲۰۱۵ میلادی کارت های حافظه ۱۰ ترابایتی کوچک و میلی متری خود مخصوص سرورها را در بازار جهانی به فروش برساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :