آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63978
تاریخ انتشار : 10 آذر 1393 11:46
تعداد بازدید : 829

جهانگرد: تلکام و الکامپ از سال آینده تجمیع می شود

دیروز صبح تیم وزارت ارتباطات و فعالان بخش خصوصی اتاق بازرگانی ایران دور هم جمع شدند و بیش از دو ساعت در خصوص مسایل مختلفی چون نمایشگاه الکامپ و منشور همکاری دو نهاد به گفت و شنود پرداختند.


فناوران- در این نشست جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص نمایشگاه الکامپ و حواشی آن، گفت: برای نمایشگاه الکامپ نیز اصرار زیاد داشتیم که آن را با همکاری اعضای صنف و در عین حال با شفافیت و سلامت برگزار کنیم اما متاسفانه فعالیت های نمایشگاهی با نوعی فساد مواجه شده است.
نصرالله جهانگرد افزود:  با این حال ما از ورود بخش خصوصی به نمایشگاه حمایت می کنیم و خواهش ما از نمایندگان آن این است که در برگزاری نمایشگاه اینگونه عمل نکنند.

 تجمیع الکامپ و تلکام
رییس سازمان فناوری اطلاعات همچنین در این نشست اعلام کرد که  نمایشگاه های الکامپ و تلکام از سال آینده باهم تجمیع خواهند شد.
جهانگرد افزود: البته بخشی که برگزاری نمایشگاه را تقبل کرده بود حدود چندین هفته وقت کشی کرد و بعد این گونه اعلام کرد که بهتر است برگزاری نمایشگاه را به بخش دیگری واگذار کنیم. اکنون صحبت ما آن است که روندی که در برگزاری این نمایشگاه پیگیری شده، روندی بوده که مشکلاتی را داشته است اما با این وجود ما از ورود بخش خصوصی به نمایشگاه حمایت می کنیم و خواهش ما از نمایندگان بخش خصوصی این است که در برگزاری نمایشگاه این گونه عمل نکنند.
وی در حاشیه جلسه در پاسخ به صحبت های متعدد نمایندگان بخش‎خصوصی که درباره برگزاری نمایشگاه امسال صحبت هایی را مطرح می‎کردند بار دیگر تاکید کرد که لازم است در برگزاری نمایشگاه شفافیت وجود داشته باشد و حتی بخش خصوصی به گونه ای عمل کند که تعرفه های مربوط به واگذاری غرفه ها از طریق سایت نیز قابل اعلام باشد.
اما در حالیکه مجری الکامپ بیستم نیز به عنوان نماینده بخش خصوصی در صبحانه کاری حضور داشت، جهانگرد گفت: اهالی صنف در فعالیت های اقتصادی یکدیگر را نزنند. کاری که الان می شود فسادآمیز است.
وی بعد از اتمام صحبت هایش نزد رییس مجمع تشکل های فناوری اطلاعات ایران (مجری کنونی الکامپ) رفت و به گپ و گفت پرداخت اما از ظاهرا امر بر می آمد که دو طرف چندان دل خوشی از یکدیگر ندارند.
به گزارش تسنیم در این مراسم الفاظی چون “کوتوله ها نمی گذارند کار کنیم” هم شنیده شد.

 تشکیل کمیته ویژه برای اجرای منشور همکاری اتاق و وزارت ارتباطات
در ادامه این مراسم رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در خصوص امضای منشور همکاری اتاق بازرگانی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 90، گفت: متاسفانه در جریان اجرای این منشور کار مسکوت ماند و بنابراین، کمیته ای مشترک بین وزارت ارتباطات و اتاق به دستور وزیر تشکیل شود تا این منشور را عملیاتی کند.
غلامحسین شافعی در مورد وجود تشکل های تخصصی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در کنار این تشکل ها کمیسیونی تخصصی در اتاق بازرگانی فعال است، ضمن اینکه 120 تشکل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با دو هزار و 500 شرکت در سطح کشور فعالیت می کند.
وی ادامه داد: ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه قابل توجه است که در پیوند با وزارتخانه می تواند منجر به توسعه و انجام کارهای بزرگ شود. رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در خصوص تدوین برنامه ششم توسعه از سوی دولت، گفت: تدوین این برنامه مناسب ترین زمان برای شکل گیری همکاری قوی میان اتاق بازرگانی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که در این رابطه افراد اهل عمل می توانند در کنار سیاست گذاران اقدامات بی نظیری را آغاز کنند.
شافعی گفت: اتاق اکو نیز می تواند در حوزه کشورهای عضو اکو همکاری های مناسبی را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به سرانجام
رساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :