آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63981
تاریخ انتشار : 10 آذر 1393 11:51
تعداد بازدید : 643

اعتیاد مجازی در کمین جوانان ایرانی است

دبیر کمیته فضای مجازی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ایرانی ها در استفاده از شبکه های مجازی دچار بی فرهنگی شده اند، گفت: اعتیاد به شبکه های اجتماعی در کمین جوانان ماست چون سواد رسانه ای برای استفاده از این نرم افزارها وجود ندارد.


خبرگزاری فارس- محمدرضا رستمی گفت: استفاده از شبکه های اجتماعی در جامعه به صورت فزاینده ای در حال افزایش است اما برنامه هایی که برای محدود کردن آن وجود دارد نه تنها راهکار درستی نیست بلکه متاسفانه بازخوردهای منفی زیادی نیز دارد.
وی افزود: برنامه هایی را در تلویزیون می گذارند و در مورد آسیب های شبکه اجتماعی صحبت می کنند که کاملاً غلط است و حتماً بازخورد منفی دارد. جامعه ای که کودکان 2 و 3 ساله آن با نرم افزارهای نوین آشنا هستند دیگر هر حرفی را قبول نمی کنند.
رستمیگفت: در دنیا کودکان خود را با نرم افزارهای نوین مانند تبلت آشنا می کنند، اما برای آن یک چارچوب خاصی تعریف شده است، که ما هنوز آن چارچوب را نداریم. ما در ایران از هر چیزی فرار می کنیم، آن را عمل می کنیم، رسانه ملی ما ناموفق و آسیب زن به فرهنگ عمومی کشور عمل می کند.
دبیر کمیته فضای مجازی وزارت ورزش و جوانان  افزود: برای اینکه نشان بدهیم خیلی پیشرفته هستیم در مدارسی از تبلت استفاده می شود چاره ای هم نداریم، اما کاری که باید دولت انجام دهد این است که اگر قرار است در مدارس حتی از موبایل استفاده شود که الان ممنوع است، باید چه موبایلی استفاده شود، در دنیا به هیچ کودکی گفته نمی شود که شما موبایل همراه خود نداشته باشید، اما چه موبایلی استفاده می کنند؟ از موبایلی استفاده می کنند که تنها 4 کلید دارد، کلید اول پدر، کلید دوم مادر، کلید سوم مادر بزرگ و کلید چهارم پدربزرگ و یک کلید هم با نام کلید بحران دارد که اگر در جایی اتفاقی افتاد و نتوانست به پدر و مادر خود خبر دهد، با فشار دادن آن دکمه یک پیامک برای پدر و مادر کودک ارسال می شود و هم زمان به چند جا پیامک داده می شود که من در خطر هستم و مکان یاب هم موقعیت او را شناسایی می کند و به او رسیدگی می کنند.
وی گفت: اگر آدم ها در چاله می افتند نباید آنها را هل دهیم که به چاه بیفتند. ما الان در شرایطی نیستیم که مدام کار را بدتر کنیم. فیلتر کردن و محدود کردن یعنی حریص کردن و ما حدیث داریم که شما هر چیزی که ممانعت ایجاد کنید حرص را نسبت به آن بیشتر می کنید. هیچ کس اینستاگرام را نمی شناخت، آنقدر گفتند که همه عضو آن شدند و هم اکنون کارهایی می کنند که خنده آور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :