آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63983
تاریخ انتشار : 10 آذر 1393 11:54
تعداد بازدید : 589

مهلت یک هفته ای همراه اول برای اخذ مجوز 3G

رییس رگولاتوری گفت: همراه اول طلب فرصت ۱۵ روزه ای برای ارتقای شاخص های کیفیت شبکه نسل سوم خود داشته که تنها یک هفته از آن باقی مانده است و بعد از آن مجوز تجاری 3G را دریافت می کند.

خبرگزاری تسنیم- علی اصغر عمدیان در ارتباط با اینکه پروانه رسمی و تجاری بهره برداری از خدمات 3G و بالاتر چه زمانی به همراه اول اعطاء می شود؟، گفت: پروانه همراه اول برای ارایه خدمات در این نسل ها تاکنون پایلوت (آزمایشی) بوده است و به دلیل مشکلاتی که در حوزه کیفیت خدمات رسانی به مشترکان داشته، تاکنون موفق به اخذ پروانه تجاری نشده است.
معاون وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که مگر قرار نبود این اپراتور 3G را ظرف سه هفته به آزمایش بگذارد و بعد از آن اگر کیفیت مناسب بود پروانه دریافت کند یا به کل پروانه برای آن صادر نشود، نیز عنوان کرد: این اپراتور هفته گذشته طلب 15 روز زمان بیشتر از ما کرد تا بتواند شاخص های کیفی شبکه خود را به حد نصاب قابل قبول ما برساند. وی ادامه داد: بعد از این مدت زمان که هشت روز آن سپری شده و یک هفته از آن باقی مانده، تصمیم به ارایه لایسنس تجاری به این شرکت می کنیم و زمانش بعدا مشخص می شود. وی افزود: روز گذشته نیز جلسه ای را با همراه اول پیرامون این موضوع داشتیم.  عمیدیان همچنین گفت: در حال حاضر بازار ICT کشور توان بهره گیری از یک بازار 17 میلیارد تومانی را دارد اما اکنون با وجود تمام تلاش های صورت گرفته تنها حدود پنج میلیارد تومان از این بازار فعال شده است. وی گفت: در فعال سازی این بازار مواردی مانند فضای فرکانسی یا نامبرینگ از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :