fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 63994
  تاریخ انتشار : 10 آذر 1393 12:14
  تعداد بازدید : 763

  کوالکام به حوزه های دیگر وارد می شود

  در حال حاضر کوالکام در دنیای گوشی های هوشمند دارای جایگاه ویژه ای است، ولی این شرکت در نظر دارد به حوزه های دیگر نیز وارد شود.

  فناوران- بدون تردید تصمیم کوالکام برای حضور در حوزه های دیگر فناوری  چندان غیر منتظره نیست. در حال حاضر چیپ های اسنپ دراگون این شرکت مغز متفکر بسیاری از گوشی های هوشمند پیشرفته بازار هستند و این نکته برای کوالکام بسیار حایز اهمیت است تا نفوذ چشم گیر خود در بازار گوشی های هوشمند را در دنیای گجت های پوشیدنی، خودروها، لوازم خانگی و غیره تکرار کند. این شرکت همچنین نیم نگاهی به بازار سرورها دارد جایی که اینتل با قدرت در آن پیشتازی می کند.
  سال 2007، پس از آن که کوالکام موفق شد، Texas Instruments را به عنوان پیشتاز تولید چیپ موبایل پشت سر بگذارد، این شرکت، سیستم-روی-یک-چیپ اسنپ دراگون را معرفی کرد که CPU، GPU و ارتباطات وایرلس را در قالب یک بسته ارایه می داد و از این رو با استقبال تولیدکنندگان گوشی های هوشمند مواجه شد، چرا که به آنها کمک می کرد تا راحت تر بتوانند این قطعات را در طراحی گوشی های خود جای دهند. زمان معرفی اسنپ دراگون دقیقا به موقع بود، چرا که در همین سال اپل گوشی آیفون را معرفی کرد که شوک بزرگی به بازار موبایل بود. در چنین شرایطی، سیستم-روی-یک-چیپ اسنپ دراگون کوالکام بهترین ابزار  برای هر شرکتی بود که قصد داشت با اپل رقابت کند.
  ساعت هوشمند Toq یکی از محصولات جدید کوالکام است و همانند بسیاری از کنترل کننده های سلامتی، این ساعت می تواند قدم های شما و فعالیت های دیگر روزانه  را ثبت کند. این ساعت از چیپ کوالکام بهره می برد. حتی سایر تولیدکنندگان ساعت های هوشمند مانند سامسونگ، ال جی و ایسوس نیز از پردازنده اسنپ دراگون 400 در ساعت هوشمند اندروید وِر خود استفاده می کنند. البته کوالکام هنوز چیپ مخصوص گجت های پوشیدنی ارایه نکرده و از همان چیپ های مورد استفاده در گوشی های هوشمند در این محصولات نیز استفاده می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :