آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7250
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1390 9:0
تعداد بازدید : 556

ايراني ها روزانه 40 ميليون نفر- ساعت بازي مي كنند

مدير كل دفتر پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي كشور با بيان اينكه اعتياد به بازي هاي رايانه اي نوع جديدي از اعتيادهاي نوظهور است، گفت: طبق اعلام رييس بنياد بازي هاي رايانه اي روزانه 40 ميليون نفر ـ ساعت بازي رايانه اي در كشور انجام مي شود.

ایسنا- دكتر فريد براتي سده با بيان اينكه بازي‌هاي رايانه‌اي بخش مهمي از رفتارهاي اعتياد آميز ديجيتالي را تشكيل مي‌دهند، گفت: استفاده بيش از اندازه از بازي‌هاي رايانه‌اي در كودكان و بزرگسالان مشكل ساز است و افرادي كه دچار اين اعتياد هستند و زمان زيادي را به اين بازي‌ها اختصاص مي‌دهند و نمي‌توانند در مقابل وسوسه بازي كردن مقاومت كنند.
وي افزود: 20 ميليون كاربر بازي رايانه‌اي در كشور وجود دارد كه به طور ميانگين هر روز 144 دقيقه بازي مي‌كنند و روزانه در ايران 40 ميليون نفر ـ ساعت بازي رايانه‌اي انجام مي‌شود.
مدير كل پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي در ادامه با بيان اينكه تنها 10 درصد اين بازي‌ها توليد كشور است، عنوان كرد: اين موضوع سبب شده است اين بازي‌ها كه هيچ سنخيتي با فرهنگ كشور ندارند به نوعي فرهنگ استفاده كنندگان را جهت دهند.
به گزارش ايسنا براتي در ادامه گفت: بخش زيادي از اين موضوع به محتواي بازي‌ها مربوط است و مشاهده مي‌شود برخي از اين بازي‌ها مانند حمله به تهران سعي در جا انداختن برخي مسایل را دارند و اين مقدمه چيني زيركانه سبب ساختاردهي فرهنگي به اذهان مي‌شود.
مدير كل پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي با تاكيد به ضرورت نظارت بيشتر بر اين بازي‌ها در پايان خاطر نشان كرد: مهم‌ترين راهكار براي مقابله با بازي‌هاي رايانه‌اي آموزش چگونگي استفاده از اين بازي‌هاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :