آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7251

نرم افزارهای بومی تا سال آینده به تولید انبوه می رسند

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: تولید نرم افزارهای بومی از جمله برنامه های راهبردی پدافند غیرعامل است و این نرم افزارها در سال آینده به تولید انبوه می رسند.

ایرنا-  غلامرضا جلالی یادآور شد: تولید سیستم‌عامل بومی در کشوراز مهم‌ترین دستاوردهای سازمان پدافند غیرعامل بوده است و هم اکنون از این سیستم عامل در وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح استفاده می‌شود اما برای استفاده عمومی و تجاری سازی آن به پشتیبانی صنعت کشور نیاز است.
وی گفت: سیستم عامل ملی نیازمند صنعتی سازی است به طوری که باید از طریق سرمایه‌گذاری نهادهای متولی، این سیستم و استفاده از آن به تولید انبوه برسد.
رییس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: به کارگیری صرف سیستم عامل کافی نیست بلکه باید نرم افزارهای کاربردی که متناسب با سیستم عامل بومی هستند ، توسط برنامه نویسان ایرانی آماده شود و این دو لازم و ملزوم یکدیگر است؛ بنابراین در مرحله بعدی نرم افزارهای کاربردی مورد استفاده در این نوع سیستم عامل باید تولید شوند.
جلالی همچنین از امضای تفاهم‌نامه‌هایی میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان پدافند غیرعامل و وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: هدف از امضای این تفاهم‌نامه‌ها حمایت از تولید نرم افزارهای بومی است. به گفته وی در حال حاضر سازمان پدافند غیرعامل تولید هشت نرم افزار اساسی مانند نرم افزار <اسکادا> را در دستور کار دارد.
رییس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد که قرارگاه دفاع سایبری از سه ماه پیش فعالیت خود را در این سازمان آغاز کرده است و تولید نرم افزارهای کاربردی از برنامه‌های راهبردی این قرارگاه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :