آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7255
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1390 9:9
تعداد بازدید : 676

نایب رییس اول شورای اصناف کشور:

اجرای طرح شبنم نیازمند همکاری مردم است

نایب رییس اول شورای اصناف کشور گفت: شورای اصناف کشور از سال 91 خود را در اجرا و مدیریت طرح شبنم «قانون مبارزه با کالای قاچاق» مکلف می داند و نیازمند همکاری مردم در این زمینه است.

فارس_  جلال‌الدین محمد شکریه با بیان اینکه تنظیم بازار یکی از اهداف مهم شورای اصناف کشور است، افزود: برای تحقق تنظیم بازار که برای شورای اصناف اهمیت ویژه‌ای دارد، واگذاری امور نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از طریق دولت به شورای اصناف، امری اجتناب‌ناپذیر است.
این مسوول، ادامه داد: برای حضور موثر و کارآمد در تنظیم بازار، در اختیار داشتن انبارهای مناسب سردخانه‌ها،  ترابری، سیلو، سیستم مدیریتی و اداری کارآمد، صادرات و واردات و غیره
ضروری است.
وی تصریح کرد: در تنظیم بازار در شرایط حساس نیازمند صادرات و واردات کالا برای تحقق این امر مهم و حیاتی هستیم که اجرای این مهم در قالب نیاز بازار و تنظیم عرضه و تقاضا جلوه می‌کند و اگر یک شرکت سرمایه‌گذاری ملی اصناف بتواند این امر را مدیریت کند، از انباشت و حتی احتکار احتمالی کالا و دپوی آن جلوگیری می‌شود.
محمدشکریه، نهادینه‌ شدن طرح شبنم در راستای سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مبارزه با قاچاق کالا را از دیگر اقدام‌های تصویب شده در شورای اصناف کشور عنوان کرد.
نایب رییس اول شورای اصناف کشور در تعریف طرح شبنم، اضافه کرد: در این طرح با یک نرم‌افزار ویژه که با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های مخابرات در تلفن‌های همراه نصب می‌شود، از طریق تلفن همراه کد کالای هدف مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که کالای خریداری شده از طریق مجاری قانونی وارد کشور نشده باشد بلافاصله از طریق تلفن می‌توان به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد و از آن آگاهی یافت و در صورت مشاهده تخلف مردم می‌توانند مراتب را به واحدهای بازرسی و نظارت اصناف اطلاع‌رسانی کنند.
وی، اذعان داشت: با اجرایی شدن طرح شبنم بخش وسیعی از کالاهای قاچاق‌ شناسایی شده و بازار عرضه قاچاق کالا برای فروشندگان آن ناامن می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :