آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7263

در سایز 55 اینچی

توشیبا تلویزیون سه بعدی بدون عینک را وارد بازار کرد

توشیبا بالاخره تلویزیون سه بعدی بی نیاز از عینک خود را در سایز 55 اینچ، به بازار جهانی وارد کرد.

فناوران - این شرکت ژاپنی، پیشتر تلویزیون‌های سه‌بعدی بی‌نیاز از عینک 12 و 20 اینچی که خیلی هم موفق نبودند را به بازار ژاپن عرضه کرده و از نمونه 55 اینچی نیز در نمایشگاه CES 2012 پرده برداشته بود.  توشیبا امیدوار است با وجود کیفیت تصویر بهتر تلویزیون سه‌بعدی 55 اینچی بی‌نیاز از عینکش، بتواند فروش خوبی در بازار جهانی داشته باشد. اما به نظر نمی‌رسد قیمت این تلویزیون‌ها و خریدشان مقرون به صرفه باشد.
توشیبا نزدیک به دو سال برای تولید تلویزیون‌های سه‌بعدی بی‌نیاز از عینک، در سایز بالا تلاش کرد و نهایتا موفق به انجام این پروژه شد. البته هنوز مشخص نیست که این فناوری سه‌بعدی توشیبا مورد استقبال کاربران قرار بگیرد، ولی این شرکت ژاپنی ادعا می‌کند که کیفیت تلویزیون‌های سه‌بعدی 55 اینچی‌اش، نسبت به مدل‌های 12 و 20 اینچی که پیشتر معرفی شدند، بهبود یافته است.
به نظر شما آیا کسی حاضر است برای خرید یک تلویزیون سه بعدی 55 اینچی، 10 هزار دلار (با مزنه دلار امروز 19 میلیون تومان!) هزینه کند؟ تعجب نکنید این تلویزیون 10 هزار دلار یا همان 7000 یورو قیمت دارد.
جالب است بدانید که این تلویزیون برای نمایش تصاویر سه‌بعدی، محل قرار گرفتن سر شما را شناسایی کرده و تصاویر سه‌بعدی را براساس زاویه دید کاربر تغییر و به نمایش در می‌آورد. در واقع این تلویزیون، تصاویری جداگانه برای هر دو چشم ارسال می‌کند که ترکیب این دو تصویر در مغز انسان تصاویر سه‌بعدی را خلق می‌کنند. ظاهرا رقیبان دیگر این کمپانی ژاپنی مانند Sony نیز قصد تولید تلویزیون‌های سه‌بعدی بی‌نیاز از عینک را دارند که قرار است در نمایشگاه CES سال آینده از آنها پرده‌برداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :