آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7323
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1390 9:30
تعداد بازدید : 633

هنرمند موسیقی دیجیتال آلمانی را طراحی کرد

رابطی که رقص را آهنگ می کند

اونیکس آشانتی، مخترع و هنرمند موسیقی دیجیتال رابط کاربری مبتنی بر اشاره و حرکات بدنی را طراحی کرده که با سیستم موسیقی Beatjazz اش کنترل می شود؛ سیستم موسیقی که 80 درصد از اجزای آن را با پرینتر سه بعدی ساخته است. این سیستم که اونیکس چندین سال وقت صرف آن کرده، یک سیستم قابل پوشیدن است که به وی کمک می کند بدون اینکه پشت کامپیوتر قرار بگیرد، از طریق کنترلرهای رابط کاربری اشاره ای بی سیم موسیقی مورد نیازش را بسازد. وی کنترلر مفهومی اصلی اش یعنی Beatjazz را از مقوا و حسگرهای فشاری، شتاب سنج و آیفون درست کرده و بیشتر قطعات مورد نیازش برای ساخت آن را از طریق پرینتر سه بعدی ساخته است.

 این سیستم واقعا معرکه و غیرقابل باور است. آشانتی که هم‌اکنون در برلین آلمان زندگی می‌کند، حدود 20 سال است که در زمینه ساخت موسیقی دیجیتال کار می‌کند. وی نام سیستم خود را با الهام از جریان موسیقی در دستگاه‌های دی جی گذاشته است. وی می‌گوید: موسیقی حاصل تعامل با نرم‌افزاری است که به یک کنترلر سخت‌افزار وصل می‌شود. وی هدف خود از ساخت این دستگاه را محدودیت‌هایی بیان می‌کند که سیستم‌های کنونی ساخت موسیقی دیجیتال دارند و بسیار خسته‌کننده نیز به نظر می‌رسند. وی می‌گوید: از اینکه ساعت‌ها پشت کامپیوتر بنشینم و به مانیتورم خیره شوم، خسته شده‌ام.
وی می‌افزاید: نمی‌دانستم چرا مجبورم دستانم را محدود به حرکت دادن ماوس کنم. به همین دلیل نیز این سیستم را طراحی کردم که به راحتی حرکات دستم را تشخیص می‌دهد. وی معتقد است که این سیستم آزادی عمل بیشتری را به وی داده است. رابط کاربری کنترلی که آشانتی آن را طراحی کرده، یک شبکه ‌بی‌سیم سه راهه که شامل یک حسگر فشاری است که روی سر نصب می‌شود و دو واحد دیگر است که روی دست سوار می‌شوند.
این دو واحد مجهز به چهار پد حساس به فشار و دو دسته بازی و شتاب سنج هستند. این سیستم یا آلت موسیقی مدرن از روش انگشت‌گذاری روی ساکسیفون تبعیت می‌کند و اونیکس می‌تواند برای ساخت آهنگ از تمامی انگشتان خود استفاده کند. این سیستم همچنین مجهز به سیستم نوری LED چند رنگه است که هر رنگ آن صدای خاص خود را تولید می‌کنند. تمامی اطلاعات مربوط به این قطعات از طریق بی‌سیم به یک کامپیوتر منتقل می‌شوند.
این کامپیوتر حرکات وی را که شبیه به حرکات موزون است به نت‌های موسیقی و سپس آهنگ مورد نظر اونیکس تبدیل می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :