آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7324
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1390 9:31
تعداد بازدید : 1054

تشکیل نهاد راهبری سند دولت الکترونیکی

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری با اشاره به تصویب نقشه راه سند جامع دولت الکترونیکی در کارگروه تخصصی دولت و ابلاغ آن به دستگاه های اجرایی از تشکیل نهاد راهبری سند دولت الکترونیکی خبر داد.

مهر-  احمد بزرگیان با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی دولت در خصوص عملیاتی شدن دولت الکترونیکی در کشور و نیز برنامه‌های در پیش رو برای سال 91 گفت: نقشه راه دولت الکترونیکی در کارگروه دولت الکترونیکی تصویب شد و ابلاغ آن نیز به تمامی دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته است؛ در این راستا نهاد راهبری سند دولت الکترونیکی نیز در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری تشکیل شده که مرکب از اعضای کمیته تخصصی و همچنین صاحبنظران این عرصه است.
وی با بیان اینکه نهاد راهبری نقشه راه دولت الکترونیکی اقدامات مدنظر خود را از ابتدای سال 91 آغاز می‌کند، اظهار امیدواری کرد که با وجود این نهاد راهبری از آغاز سال آینده شاهد اجرای این سند جامع باشیم چرا که هم اکنون نیز ابلاغیه‌های این سند در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته و وظایف هر دستگاه به تفکیک در آن کاملا مشخص است. بزرگیان از تعریف 20 سرویس قابل ارایه مشترک توسط دستگاه‌های اجرایی و به عنوان زیرساخت سند تعاملی دولت الکترونیکی بین دستگاه‌های اجرایی و سه قوه در قالب نقشه راه سند جامع دولت الکترونیکی خبرداد و اضافه کرد: این نقشه سرویس محور است و حدود 260 پروژه برای تعیین تکلیف دستگاه‌های اجرایی در آن تعریف شده که حدود 11پیوست مختلف از جمله پیوست‌های امنیتی و فرهنگی و داده‌ای نیز به آن افزوده شده است. معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری با اشاره به ارایه خدمات مختلف به اقشار مختلف مردم و الکترونیکی شدن سرویس‌ها تصریح کرد: برنامه ریزی برای اجرای هر سرویس از سوی دستگاه‌های مرتبط اعلام می شود و در سال آینده در قالب فراخوان و اعلام برنامه برای هر خدمتی، اطلاع‌رسانی‌های لازم از طریق برنامه‌های آموزشی، تبلیغاتی و پیام کوتاه صورت می‌گیرد.
وی پیش از این گفته بود: در راستای اجرای دولت الکترونیکی در کشور دستگاه‌های اجرایی براساس سند نقشه راه دولت الکترونیکی ملزم شده‌اند که خدمات خود را معرفی کرده و برنامه زمان‌بندی برای اجرای آن ارایه دهند تا بودجه سال 91 براین اساس بسته شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :