آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7334
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1390 9:51
تعداد بازدید : 486

رییس مجمع عالی واردات:

محدودیت واردات منجر به افزایش قاچاق می شود

رییس مجمع عالی واردات در خصوص تهیه فهرستی از کالاها که واردات آنها به کشور ممنوع شده است، عنوان کرد: نباید از واردات کالاهای مورد نیاز جامعه به بازار جلوگیری کرد چرا که این امر تبعات منفی زیادی به همراه خواهد داشت.

ایلنا- محمد حسین برخوردار در خصوص لیست کالاهایی که واردات آنها ممنوع شده است به ایلنا گفت: قرار بود این فهرست شامل کالاهایی باشد که یا تولید مشابه داخلی آن وجود دارد و یا در سال‌های اخیر ثبت سفارشی برای این ردیف‌های تعرفه‌ای صورت نگرفته باشد.
وی ضمن تاکید براینکه لیست تهیه شده شامل برخی کالاهایی می‌شود که در بازار به آنها نیازمند هستیم، تصریح کرد: در صورت ممنوعیت واردات و جلوگیری از ورود قانونی کالاهای مورد نیاز مردم و محصولاتی که در بازار برای آنها تقاضا وجود دارد، این کالاها به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد می‌شوند که تبعاتی منفی در اقتصاد به همراه خواهند داشت. وی ضمن تاکید براینکه محدودیت‌های منابع ارزی دولت مهم‌ترین عامل ایجاد محدودیت در واردات است، اذعان داشت در حال حاضر افزایش قیمت در بازار کالاهای اساسی و غیر لوکس صورت می‌گیرد، تنها ناشی از دلالی و سوداگری عده‌ای در سطح جامعه است.
برخوردار معتقد است، نباید در واردات کالا به کشور محدودیت اعمال شود. به جای ممنوعیت واردات باید به اصلاح الگوی مصرف جامعه بپردازیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :