۰

محتواهای تکان دهنده؛ دردسر تازه فیس بوک

تاریخ انتشار
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
محتواهای تکان دهنده؛ دردسر تازه فیس بوک

آیتی‌من - شبکه اجتماعی فیس بوک در آمریکا با شکایاتی روبه رو شده که کاستی ها در حفاظت از کارکنان در برابر پیامدهای مخرب محتوای وب را هدف گرفته است.

به گزارش روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه، یکی از کارکنان پیشین فیس بوک که به گفته وکلایش، وظیفه مشاهده و حذف تصاویر و ویدیوهای زننده و مبتذل را بر عهده داشته به دلیل ابتلا به ضایعه موسوم به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)  از این شرکت شکایت کرده است.

کاری نلسون، وکیل این شاکی فیس بوک از دفتر وکالت برنز چارست دوشنبه دوم مهر (۲۴ سپتامبر) گفت، این شاکی که به صورت پاره وقت استخدام شده بود روزانه با هزاران ویدیو و تصویر با محتوای سوء استفاده جنسی از کودکان، تجاوز، شکنجه، بریدن سر، خودکشی و قتل بمباران می شد. 

نلسون گفت فیس بوک وظیفه اش در حفظ امنیت این کارمند خود را از یاد برد. به گفته او، فیس بوک برای پالایش محتوای خود از کارمندان پاره وقت استفاده می کند که با توجه به محتوای تکان دهنده این پست ها از آسیب های جبران ناپذیر روانی ناشی از شغل خود رنج می برند.

فیس بوک در پاسخ، ضمن تایید دشواری های این کار گفت: به همین دلیل است که ما کار حمایت از کارکنان خود را به صورتی غیر قابل باور جدی می گیریم. 

فیس بوک می گوید کارکنانش از دوره های آموزشی ویژه و کمک های روانشناسی برخوردار می شوند. به علاوه، شرکای فیس بوک نیز از این شرکت درخواست چنین دوره ها و کمک هایی کرده اند. 

به گفته وکلا، سلنا اسکولا، شاکی این پرونده از سان فرانسیسکو از ژوئن سال ۲۰۱۷ به مدت نه ماه از طریق یک شرکت کاریابی مشاغل پاره وقت در فیس بوک مشغول به کار شد. او مدتی بعد به اختلال استرس بعد از سانحه مبتلا شد.

دفتر وکالت برنز چارست می کوشد شکایتی گروهی از سوی تمامی کارمندان آسیب دیده فیس بوک تنظیم کند. این دفتر خواستار تاسیس صندوقی برای آزمایش های پزشکی و مراقبت از کارکنان این شبکه اجتماعی است. 

 
کد مطلب : ۲۷۰۰۹۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين