۰
دبیر شورای عالی فضای مجازی:

اینستاگرام باید در ایران نماینده داشته باشد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵
اینستاگرام باید در ایران نماینده داشته باشد
ابوالحسن فیروزآبادی در توضیح مصوبه شورای عالی فضای مجازی درباره حمایت از پیام رسان های داخلی و مقررات فعالیت پیام رسان های خارجی گفت: طبق این سند پیام رسان های خارجی دارای بیش از یک میلیون کاربر باید در کشور نماینده پاسخگو داشته باشند زیرا همچنان که پیام رسان ها در اروپا حق ندارند اطلاعات مردم اروپا را خارج کنند در ایران نیز نباید اطلاعات اجتماعی، اقتصادی و خصوصی مردم را از کشور خارج کنند.

وی در پاسخ به این سوال که این تعریف شامل شبکه های اجتماعی نیز می شود، گفت: تعریف پیام رسان در این سند شامل شبکه های اجتماعی است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که آیا با این تعریف فعالیت اینستاگرام در کشور غیرقانونی است، گفت: سیاست را توضیح دادم اینکه اجرا در چه مرحله ای باشد، متفاوت است اما طبق این سند اینستاگرام در داخل کشور نماینده پاسخگو داشته باشد و اطلاعات شهروندان را خارج نکند.

فیروزآبادی درباره فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی گفت: معتقدیم پلتفرم های اطلاعاتی، رسانه ای، بهداشتی، آموزشی، تجاری و پولی و بانکی باید در کشور بومی شوند.

وی ادامه داد: پلتفرم رسانه ای که شامل پیام رسان نیز می شود اکنون در کشور 50 میلیون کاربر دارد و امیدواریم تا سال آینده در زمینه بومی سازی این پلتفرم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: طبق سند این شورا برای تقویت پیام رسان های داخلی هاتگرام و طلاگرام برای دوره گذار پیش بینی شدند و به آنها مهلت داده شده تا به خودکفایی برسند که این سیاست در صنعت مونتاژ حاکم است و بعد از تاریخ اعلام شده سیاست های حمایتی مان را قطع خواهیم کرد.

وی درباره اختلاف اخیر وزارت ارتباطات و سازمان صدا و سیما درباره تحقق شبکه ملی ارتباطات و حمایت از پیام رسان های داخلی گفت: جنگ بین وزارت ارتباطات و صدا و سیما به نفع هیچ کسی نیست و توسعه پلتفرم های بومی باید با مشارکت همه دستگاه ها انجام شود و این دعواها به ضرر مردم است. 
 
مرجع : فارس
کد مطلب : ۲۷۰۶۸۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين