کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ویترین فروشگاه های کامپیوتری دوباره پر شد

10 مهر 1397 ساعت 16:41

با کاهش نرخ دلار آزاد به رقم حدودی 16 هزار تومان و قوت گرفتن فرضیه کاهش بیشتر قیمت ها در بازار ارز و طلا، کسبه بازارهای کامپیوتر اجناسی را که تا دیروز در انبارها نگه داشته بودند، برای فروش پشت ویترین گذاشتند.


آیتی‌من - بررسی ها نشان می دهد که بازارهای خرید و فروش کامپیوتر و لوازم صوتی و تصویری همچنان راکد است و خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها، حتی سراغی از کالاهای موجود در بازار نمی گیرند.
در این بین برخی از فروشگاه های اینترنتی هم قیمت کالاهای خود را به بهانه حراج پاییزی کاهش داده اند.
فعالان بازار می گویند: هنوز مشخص نیست که در آینده چه اتفاقی می افتد و آیا روند نزولی نرخ دلار آزاد تداوم خواهد داشت یا نه. با این حال شایعه کاهش سریع قیمت ها در آینده نزدیک به رکود حاکم بر بازار دامن زده است.
علی طلایی، یکی از فعالان بازار در این باره می گوید: از اوایل هفته شایعه سقوط قیمت دلار بر زبان ها افتاد و در نهایت روز گذشته مردم برای فروش دلارهای خود به صرافی های سطح شهر مراجعه کردند. به گفته وی، برخی منابع خبری اعلام کردند که صرافی ها حتی دلار آزاد را با نرخ 12 هزار تومان از مردم نخریدند و در نتیجه نگرانی آنها بابت نگهداری دلارهایی که روی دستشان مانده است افزایش یافت.
این فعال بازار افزود: در شرایط فعلی که هیچ کالایی در بازار نیست، برخی از کسبه کالاهای قدیمی که داشتند را با کاهش قیمت در بازار عرضه کرده اند، به امید اینکه این کالاها به فروش روند و زمینه برای عرضه محصولات جدید فراهم شود.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان این مطلب که هیچ اعتمادی به تغییرات نرخ دلار آزاد نیست می گوید: هیچ مشخص نیست که نرخ دلار آزاد چه آهنگی در پیش بگیرد و ممکن است در شرایطی که انتظار کاهش قیمت ها را داریم، فردا روز با افزایش ناگهانی نرخ دلار مواجه شویم. به همین دلیل است که واکنش بیشتر کسبه بازار به تغییرات نرخ ارز ، خنثی است.
کارشناسان به خریداران توصیه کردند که در صورتی که توان خرید کالای مورد نیازشان را از بازار دارند و کالاهای موجود نیاز آنها را رفع می کند برای خرید اقدام کنند؛ در غیر اینصورت در انتظار تثبیت نرخ دلار آزاد بمانند. زیرا همیشه خرید کردن در دورانی که نرخ دلار ثبات ندارد تصمیم درستی نیست.


کد مطلب: 270131

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/270131/ویترین-فروشگاه-های-کامپیوتری-دوباره-پر

ITMen
  https://www.itmen.ir