۰
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران:

واردات گوشی مسافری از ابتدای هفته ممنوع شده است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۱
واردات گوشی مسافری از ابتدای هفته ممنوع شده است
آیتی‌من - وی درباره سرنوشت 600 هزار گوشی موبایل که بنابر اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ترخیص آن ها از گمرک آغاز شده بود، گفت: متاسفانه خبری از این گوشی ها نیست و بازار هیچ تاثیری از تزریق این گوشی ها نپذیرفته است.
وی ادامه داد: گفته شده که این گوشی ها ترخیص شده اما اگر به بازار بروید، حتی یکی از این گوشی ها را نمی توانید پیدا کنید.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران به عدم قیمت گذاری گوشی های موبایل در بازار نیز پرداخت و گفت: گوشی های ترخیص شده باید از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قیمت گذاری شوند اما هنوز هیچ اقدامی در این مورد صورت نگرفته است. بنابراین ترخیص گوشی ها به تنهایی نمی تواند روی بازار تاثیری بگذارد.
میرمهدی با بیان اینکه حتی طریقه فروش این گوشی ها برای کسی مشخص نیست، اظهار داشت: معلوم نیست این گوشی ها قرار است چگونه توزیع شوند؛ آیا در سایت قرار است به فروش برسند یا از طریق واحدهای صنفی. به هر حال نمی توان این گوشی ها را در مغازه ها و فروشگاه ها به فروش رساند؛ چراکه قرارگیری این گوشی ها در اختیار یک یا چند فروشگاه عرضه موبایل آن هم بدون اعمال نظارت می تواند سبب ایجاد رانت شود.

 ممنوعیت واردات گوشی مسافری 
میرمهدی درباره ممنوعیت واردات گوشی مسافری از روز شنبه (7 مهرماه 97) گفت: در حال حاضر میزان عرضه، به هیچ وجه پاسخ گوی تقاضا نیست. ماهانه یک میلیون گوشی، نیاز کشور است و باتوجه به اینکه در شرایط حاضر گرانی موبایل سبب شده مردم کمتر به خرید موبایل روی آورند، اگر این 600 هزار گوشی جدید به بازار می آمد، نیاز یک ماه بازار موبایل تامین می شد و ما اثری از تزریق این گوشی ها به بازار می دیدیم. متاسفانه تا دیروز هیچ تغییری در بازار موبایل ایجاد نشده
بود.
بر اساس این گزارش قیمت گوشی موبایل از روز قبل به دلیل کاهش قیمت ارز تغییر جزیی داشت و انواع مدل های موبایل از 100 تا 200 هزار تومان کاهش یافته اند.
 
کد مطلب : ۲۷۰۱۳۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين