۰

هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری از کاربران آیفون

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵
هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری از کاربران آیفون
آیتی‌من - با افزایش فعالیت ها در فضای مجازی، شیوه های جدید کلاهبرداری هم ظاهر می شود. در شگردی جدید، کاربران به چالش عکس در تلگرام دعوت می شوند و می توانند با ارسال یک عکس به مدیر کانال در مسابقه شرکت کنند و گفته می شود درصورت اخذ امتیاز بالا، جوایز نفیسی از قبیل تلفن همراه اعطاء خواهد شد.
درصورتیکه طی بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شده که بسیاری از این صفحات و کانال ها جعلی بوده و هیچ گونه ارسال جوایزی ندارند. آن ها به همه کاربران پیام می دهند که برنده جایزه شده اند و جهت ارسال جایزه درخواست واریز مبلغی را از کاربران دارند و سپس بعد از اخذ وجه آن ها را فریب داده و پاسخگو نیستند.
کاربران نباید به اینگونه تبلیغات جوایز در فضای مجازی توجه کنند، زیرا این امکان وجود دارد که کلاهبردان با فریب کاربران جهت دریافت مبلغ ارسال جایزه آن ها را به درگاه جعلی پرداخت اینترنتی هدایت کنند و اطلاعات بانکی آن ها را به سرقت ببرند و حساب فرد را خالی کنند.
همچنین لازم است هنگام هرگونه پرداخت مراقب سایت های جعلی پرداخت (فیشینگ) باشند. مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی افراد هستند. همچنین جهت دانلود هرگونه نرم افزار یا اپلیکیشن از وب سایت های معتبر و شناخته شده استفاده کنید.
کلاهبرداران اینترنتی با سوء استفاده از شرایط فضای مجازی به جلب اعتماد کاربران اقدام کرده و پس از دریافت مبلغ، کالا را به مشتری ارسال نمی کنند و در برخی از موارد اصلا کالایی وجود ندارد. بنابراین کاربران باید در پرداخت های اینترنتی شناخت کافی نسبت به خرید و طرف مقابل داشته باشند و حدالمقدور پرداخت ها در محل صورت پذیرد.

 
کد مطلب : ۲۷۰۱۹۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين