کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اینترنت چیزها جان انسان ها را تهدید می کند

ايتنا , 23 مهر 1397 ساعت 14:37

یک پژوهش تازه نشان می دهد میزان امنیت اینترنت چیزها پایین تر از حدی است که قبلا تصور می شد و اگر مشکلات امنیتی ابزار و خدمات مبتنی بر آن برطرف نشود، مشکلات جدی در انتظار کاربران خواهد بود.


این روزها بازار اینترنت چیزها با عرضه انبوهی از محصولات و لوازم قابل اتصال به اینترنت و برخی شبکه های محلی رونق گرفته و انتظار می رود در آینده به طور گسترده از لوازم خانگی و خودروهای متصل به اینترنت استفاده شود. اما یک بررسی تازه نشان می دهد هکرها در آینده برای حمله به کشورها و زیرساخت های حیاتی آنها، ابزار و محصولات مبتنی بر اینترنت چیزها را انتخاب خواهند کرد. 
۹۳ درصد از ۱۳۰ متخصص برجسته امنیتی که در کنفرانس امنیتی بلاک هت در لاس وگاس آمریکا حضور داشته اند، گفته اند که دولت های متخاصم به طور قطع شبکه های مبتنی بر اینترنت چیزها را در آینده مورد حمله قرار خواهند داد. 
۴۰ درصد از این متخصصان نیز تصور می کنند ابزار و وسایل مبتنی بر اینترنت چیزها در دو بخش انرژی و بهداشت و درمان به اهداف اصلی حملات هکری مبدل می شوند. پژوهشگران می گویند تلاش ها برای سوءاستفاده از اینترنت چیزها از هم اکنون آغاز شده و در سال های اخیر حتی شاهد حملات هکری به اجاق گازها، اسپیلیت ها، سیستم های تهویه مطبوع و خودروها نیز بوده ایم و این اقدامات موجب شده تا کنترل آنها از دست کاربران اصلی خارج شود. 


کد مطلب: 270301

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/270301/اینترنت-چیزها-جان-انسان-تهدید-می-کند

ITMen
  https://www.itmen.ir