۰
در فاصله خرداد 96 تا خرداد 97

مشترکان همراه اول 9 و ایرانسل 4 درصد رشد کرد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸
مشترکان همراه اول 9 و ایرانسل 4 درصد رشد کرد
با گذشتن ضریب نفوذ ارتباطات همراه یا به عبارتی «تلفن همراه» در کشور طی یکی دو سال گذشته، زمزمه هایی پیرامون اشباع مشترکان این حوزه به گوش رسید.

اشباع در لغت به معنای «سیر گردانیدن» که می تواند مترادفی بر «ضریب نفوذ» حداکثری باشد، حاکی از آن است که شیب ضریب نفوذ این شاخص با رسیدن به سقف تقاضا، باید با ملایمت و کندی رشد کند یا در بدترین حالت متوقف شود و روی خط راست ادامه مسیر دهد.

اما با توجه به اینکه سال گذشته نیز ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از صد گذشته بود، مقایسه آمار یک سال اخیر منتهی به پایان خرداد سال جاری نشان می دهد مجموع مشترکان تلفن همراه در کشور 8.8 درصد رشد کرده اند و به حدود 90.5 میلیون رسیده اند.

براین اساس همراه اول از 49 میلیون و 591 هزار مشترک در خرداد 96 به 53 میلیون و 859 هزار مشترک، ایرانسل از 32 میلیون و 54 هزار مشترک به 33 میلیون و 266 هزار مشترک و رایتل از 1 میلیون و 659 هزار مشترک به 3 میلیون و 422 هزار مشترک در پایان خرداد 97 رسیده اند.

همانطور که در این آمار به وضوح مشخص است، سیر توالی اپراتورها به ترتیب تعداد مشترکان فعال حفظ شده با این تفاوت که رایتل نسبت به مدت زمان حیات خود در حوزه ارتباطات، تنها ظرف سال گذشته توانسته حرکتی جهشی داشته باشد و با رشد 106 درصدی تعداد مشترکان خود را به بیش از سه میلیون برساند.

اپراتور اول ارتباطی هم که اکنون بیش از 59 درصد بازار ارتباطات کشور را در دست دارد با رشد حدود 9 درصدی در تعداد مشترکان مواجه شده اما کمترین میزان رشد مشترکان را اپراتور دوم ارتباطی با حدود چهار درصد به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از مرز 110 درصد عبور کرده است.
 
مرجع : تسنیم
کد مطلب : ۲۷۰۳۰۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين