۰

ضربه ایران به شبکه جاسوسی سایبری CIA

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۲
ضربه ایران به شبکه جاسوسی سایبری CIA

یاهو نیوز به نقل از برخی مقامات امنیتی گزارش داده که ایران در سال ۲۰۱۱ میلادی موفق به نفوذ به شبکه ارتباطات جاسوسی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) شده است- موضوعی که قبلاً به آن اذعان نشده بود.

ظاهراً ایران از موتور جستجوی گوگل برای کشف سایت های ارتباطی سیا استفاده کرده است. این ماجرا بزرگترین ناکامی سیا بعد از واقعه ۱۱ سپتامبر عنوان می شود به این ترتیب که ایران با نفوذ به شبکه مجازی که از طریق آن، سیا با جاسوس های خود در سراسر جهان ارتباط برقرار می کرده، موفق به شناسایی بسیاری از عوامل اطلاعاتی آمریکا شده است.

گفته می شود حدود سال ۲۰۱۰، ایران از طریق یک جاسوس دوجانبه موفق به کشف یکی از سایت های سیا شد و سپس با سرچ کلیدواژه های مشابه در موتور جستجوی گوگل، سایر سایت های مشابه و عواملی که از آنها استفاده می کرده اند را شناسایی کرده اند. برخی خبرگزاری ها تعداد عوامل شناسایی شده از سوی ایران را ۳۰ نفر اعلام می کنند.

سیا از اینکه ایرانی ها چطور با استفاده از مهارت های ساده موفق به نفوذ به داخل این شبکه شده اند، متحیر است. این ماجرا در بازه زمانی ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، ناکامی های جبران ناپذیری را برای سیا به دنبال داشت.

 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۰۴۶۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين