کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سهم مالیات در اقتصاد کشور باید افزایش یابد

ايسنا , 22 آبان 1397 ساعت 2:07

فساد سازمان یافته تعریف دارد. اگر منظور فساد از صدر تا ذیل باشد چنین فسادی وجود ندارد اما اگر منظور فساد گسترده و شبکه ای است چنین فسادی داریم.


وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان مقاومت برخی دستگاه ها برای پیوستن به شبکه الکترونیکی گفت: نباید از الکترونیکی کردن اقتصاد عقب نشینی کنیم. در این شرایط افزایش مالیات ها توجیهی ندارد و بهتر است درباره کاهش آن مطالعه شود، در حال حاضر به هیچ وجه افزایش نرخ مالیات ها مطرح نیست.

 او با تاکید بر اینکه از ظرفیت مالیات ها به طور کامل استفاده نمی کنیم، گفت: سهم مالیات در اقتصاد کشور 7 درصد است که باید آن را به ۱۰ درصد برسانیم. در چند سال اخیر بخش مالیات عملکرد خوبی داشته است اما باید راه های فرار و اجتناب از مالیات بسته شود. شناسایی پایه های جدید مالیاتی و لغو برخی معافیت ها موجب افزایش درآمد مالیاتی می شود. مالیات ها باید بدون فشار بر مردم و مالیات دهندگان افزایش پیدا کند.

دژپسند با تاکید بر اینکه مالیات نباید فقط ابزار درآمد دولت باشد، اضافه کرد: مالیات ابزاری برای آرایش فعالیت های اقتصادی و زدودن فعالیت های مخرب در این بخش است.

وی همچنین ضمن اعلام موافقت با مالیات بر عایدی سرمایه هستم اما نرخ مالیات نباید تولید را کور کند و سرمایه ها را فراری دهد. 

 


کد مطلب: 270502

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/270502/سهم-مالیات-اقتصاد-کشور-باید-افزایش-یابد

ITMen
  https://www.itmen.ir