۰
نگاهی به قابلیت‌ UHD Upscaling در تلویزیون‌های QLED سامسونگ

همه را اولترا ببین

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۱
همه را اولترا ببین
آیتی‌من - در میان تمام این تغییرات و پیشرفت ها، رسیدن به رزولوشن UHD (۳۸۴۰ در ۲۱۶۰) تغییر بزرگی محسوب می شد که اولین بار تلویزیون هایی با ۴ برابر وضوح بیشتر نسبت به نسل قبلی خود وارد بازار شدند، تلویزیون هایی که به دلیل میزان پیکسل های خود با نام 4K هم شناخته می شوند. 

با وجود اینکه صنعت تلویزیون امروز رزولوشن 8K را هم تجربه می کند اما فعالان دنیای نمایش و سرگرمی نتوانستند همپای آنها بیایند و در نتیجه امروزه کمبودهایی در زمینه تولید محتواهای ویدئویی با وضوح UHD و به خصوص 8K مشاهده می شود.

موضوعی که موجب شده تا برخی از خریدران تلویزیون برای انتخاب بهترین محصول بازار تردیدهایی را به خود راه دهند و به کیفیت های پایین تر اکتفا کنند.
 
در واقع این دسته از خریداران تصور می کنند که برای خرید تلویزیون های 4K یا 8K لازم است که حتما محتواهای مخصوص آنها را داشت و به همین دلیل خود را از داشتن جدیدترین تلویزیون ها با پیشرفته ترین فناوری ها محروم کنند. در حالی که به کمک قابلیت های موجود در تلویزیون های اولترا اچ دی می توان رزولوشن فیلم ها و ویدیوهای ورودی به تلویزیون را ارتقا داد.

 مراحل یک ارتقا
برای اینکه محتواهای اچ دی و فول اچ دی در تلویزیون های 4K  به خوبی نمایش داده شوند از قابلیت ارتقا رزولوشن یا Upscaling بهره گرفته می شود. در این قابلیت تلویزیون براساس یک سری الگوریتم مشخص رزولوشن ویدئوها را برای مشاهده باکیفیت تر افزایش می دهد.

QLED نسل جدید تلویزیون های سامسونگ است که از ذرات کوانتوم دات برای تولید رنگ استفاده می کند. QLEDها از قابلیت هایی همچون HDR 1500، نمایش بیش از یک میلیارد رنگ، حجم رنگ ۱۰۰ درصدی و... بهره می برند. 

در تلویزیون های QLED قابلیت UHD Upscaling مسوولیت افزایش کیفیت ویدئوها و فیلم های فول اچ دی و پایین تر از آن را برعهده دارد. بر این اساس کاربران قادر خواهند بود تا فیلم ها و ویدئوهایی که از طریق پلیر یا USB به تلویزیون متصل می کنند را با رزولوشن بالاتری ببینند.

در واقع با داشتن تلویزیون های جدید QLED دیگر فرقی نمی کند که فیلم ها را از طریق استریم تماشا می کنید یا از روی USB یا اتصال HDMI و یا حتی با انتقال صفحه موبایل روی تلویزیون آن را می بینید، هوش مصنوعی این تلویزیون منبع را تشخیص داده و کیفیت را به شکلی ارتقا می دهد که تصویر نهایی بصورت 8K به چشم شما برسد.

 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۰۵۶۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين