۰

هفته تهران هوشمند از 14 آذر آغاز می شود

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۵
هفته تهران هوشمند از 14 آذر آغاز می شود
نشست شورای سیاست گذاری همایش و هفته «تهران هوشمند» دیروز با حضور رییس و اعضای شورای شهر، شهردار تهران و نمایندگان مجلس، دولت و بخش خصوصی در شورای شهر برگزار شد.

در این جلسه پیروز حناچی، شهردار منتخب تهران برگزاری این همایش را گامی مثبت در راستای دستیابی به اهداف شهر هوشمند عنوان کرد و گفت: اگر وضعیت کشور را با دو دهه گذشته مقایسه کنیم می بینیم که پیشرفت های بسیاری به ویژه در امر زیرساخت فناوری حاصل شده است. هم اکنون دانستن این نکته که این پیشرفت ها در کیفیت زندگی مردم چه تأثیری دارد و توسعه آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

حناچی ضمن تاکید بر مشارکت دانشگاه ها در حوزه شهر هوشمند ابراز امیدواری کرد، بنیان تحولی عمیق در راستای تغییر زندگی مردم با ایده تهران هوشمند ایجاد شود.

محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن بررسی تمامی جوانب برگزاری همایش و هفته تهران هوشمند با اظهار امیدواری درباره ثمربخشی این حرکت در راستای ایجاد فضای هم اندیشی در خصوص هوشمندسازی شهر، با بیان توسعه سرویس ها و سامانه هایی که استفاده از آن ها برای مردم سهل باشد گفت: دستیابی راحت مدیران شهری به آمار و داده های مورد نیاز نیز از دیگر مسایل مهم در یک شهر هوشمند است. همچنین دسترسی به داده های دینامیک شهری و امکان بررسی داده های زنده شهر از دیگر موارد مهم اداره یک شهر هوشمند است.

سپس پروانه مافی، نماینده مجلس ضمن تاکید بر ضرورت هوشمندسازی، همایش سال گذشته را مقدمه و انگیزه ای برای حرکت به سمت هوشمندسازی شهر دانست و گفت: این همایش می تواند تعریف جامع و مشترکی از شهر هوشمند ارایه دهد. پیشنهاد من این است که انتظارات و خواسته های خود را از نهاد قانون گذار در زمینه شهر هوشمند مشخص کرده و به ما منتقل کنید.

هفته «تهران هوشمند» از ۱۴ تا ۲۰ آذرماه برگزار می شود. در این هفته مسابقه چالش نوآوری تهران هوشمند، کارگاه آموزشی شهر هوشمند، افتتاح مرکز فناوری های هوشمند شهری، رونمایی از دستاوردهای شهر هوشمند، تور آموزشی مرکز آمار و رصد شهری پایتخت و در دو روز آخر، «همایش بین المللی تهران هوشمند» در برج میلاد تهران برگزار می شود.

 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۰۶۳۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين