۰

وضعیت سرعت اینترنت موبایل و وای فای در 80 کشور

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۲
وضعیت سرعت اینترنت موبایل و وای فای در 80 کشور
آیتی‌من - موسسه OpenSignal تحقیقی درباره متوسط سرعت اینترنت موبایل و وای فای در تلفن های هوشمند میان ۸۰ کشور انجام داده است. طبق نتایج این گزارش در ۳۳ کشور یا حدود ۴۱ درصد کشورهای مورد بررسی، سرعت اینترنت موبایل سریع تر از  وای فای است.

یکی از کشورهای مورد بررسی در فهرست ایران است که با توجه به اختلاف 8.3 مگابیت برثانیه(Mbps) میان دو سرعت دانلود گفته شده در رده هشتم این فهرست قرار دارد. براساس گزارش اخیر OpenSignal (نوامبر 2018)، متوسط سرعت دانلود اینترنت وای فای  در ایران 5.1 مگابیت بر ثانیه است در حالیکه متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل 13.4 مگابیت بر ثانیه ارزیابی شده است.

میان این فهرست ۳۳ موردی، کشورهایی از آفریقا، اروپا، آمریکای لاتین و خاورمیانه وجود دارند. تفاوت میان متوسط این دو شاخص در برخی کشورها قابل توجه است.

طبق فهرست این گزارش بیشترین اختلاف میان سرعت اینترنت موبایل و وای فای با 13 مگابیت برثانیه به استرالیا تعلق دارد. پس از آن لبنان با اختلاف سرعت دانلود 12.3 مگابیت برثانیه در رده دوم قرار دارد.

کشورهای قطر (11.8 مگابیت برثانیه)، عمان (۱۱ مگابیت برثانیه) ، یونان (10.6 مگابیت برثانیه)، جمهوری چک (10.2 مگابیت برثانیه) و میانمار (9.6 مگابیت برثانیه) به ترتیب در رده های سوم تا هفتم فهرست قرار دارند. البته در بسیاری از کشورها سرعت اینترنت موبایل و وای فای اختلاف چندانی ندارد.

تعجبی ندارد که وای فای در کشورهایی سرعت بیشتری دارد که پهنای باند اینترنت در آنجا سریع تر است مانند هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی و آمریکا. از سوی دیگر در چهار کشور بلغارستان، بنگلادش، بلژیک و نروژ اختلاف اندکی میان سرعت دانلود اینترنت وای فای و دانلود موبایل وجود دارد. سرعت دانلود وای فای در بلغارستان 31.7 و سرعت دانلود اینترنت موبایل 31.7 مگابیت برثانیه است.در بنگلادش نیز سرعت دانلود وای فای 5.2 و اینترنت موبایل 5.1 مگابیت برثانیه است.

OpenSignal با توجه به نتایج تحقیق معتقد است کاربران و تولیدکنندگان دستگاه های الکترونیکی باید این فرضیه را که اینترنت وای فای، گزینه بهتری است را کنار بگذارند.

البته باید توجه داشت که اینترنت 5G سرعت چند گیگابیتی را به کاربران وعده می دهد، اما به هرحال وای فای نیز کاربردهای مخصوص خود را دارد.  گفتنی است که اوپن سیگنال یک موسسه تخصصی در حوزه نقشه بندی پوشش اینترنت وایرلس است.
 
کد مطلب : ۲۷۰۶۴۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين