کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سامسونگ سر مشتریان گوشی هایش کلاه گذاشت؟

فارس , 18 آذر 1397 ساعت 23:52

سامسونگ با فریب مشتریانش عکسی که با یک دوربین حرفه ای DSLR گرفته شده بود، را به جای عکس تهیه شده با گوشی خود جا زد.


 
اگر چه گوشی های هوشمند امروزی بسیار پیشرفت کرده و دوربین های آنها از قابلیت های متنوعی برخوردار هستند، اما هنوز هم نمی توانند با دوربین های عکاسی حرفه ای رقابت کنند و همین مساله باعث شده برخی شرکت های سازنده گوشی برای فریب کاربران در تبلیغات خود عکس های دوربین های حرفه ای را به جای عکس های تهیه شده با دوربین گوشی جا بزنند.

این موضوع توسط یک عکاس اهل کشور مالزی افشا شده است. وی که Dunja Djudjic نام دارد، می گوید، شعبه این شرکت در کشور مالزی یکی از عکس های وی را برای تبلیغ حالت عکاسی پرتره گوشی گالکسی اس 8 استار سامسونگ مورد استفاده قرار داده است.

تصویر استفاده شده در تبلیغات توسط شعبه مالزی شرکت سامسونگ
 
این در حالی است که گوشی یادشده یک گوشی متوسط است که در تابستان گذشته عرضه شده بود و از توانمندی فنی و سخت افزاری برای عکاسی با چنین کیفیتی برخوردار نیست.

عکس یادشده نه با گوشی ای 8 استار، بلکه با یک دوربین عکاسی حرفه ای دی اس ال آر تهیه شده است. البته سامسونگ در تبلیغات خود به طور مستقیم مدعی تهیه این عکس با گوشی ای 8 استار نشده، اما استفاده از آن در تبلیغات گوشی یادشده این تصور را در ذهن مخاطب القا می کند.

نکته مهم دیگر این است که عکس یادشده به طور گسترده ویرایش شده و این ویرایش و دستکاری حتی برای افراد عادی هم قابل تشخیص است. شرکت سامسونگ هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.
 


کد مطلب: 270735

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/270735/سامسونگ-سر-مشتریان-گوشی-هایش-کلاه-گذاشت

ITMen
  https://www.itmen.ir