۰

کمیته «اخلاق بازی های آنلاین» در چین تشکیل شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
کمیته «اخلاق بازی های آنلاین» در چین تشکیل شد
بازی های آنلاین در چین بسیار محبوب هستند و حتی مدرسه ای در این کشور برای تربیت افراد حرفه ای تاسیس شده که بازی رایانه ای انجام می دهند. این درحالی است که نگرانی هایی درباره عوارض این بازی ها سبب شده دولت این کشور ممنوعیتی برای تایید بازی های رایانه ای جدید تصویب کند.

دولت چین از وجود یک کمیته «اخلاق بازی های آنلاین» خبر داده که بازی های رایانه ای را برای سلامت مفید بودن آنها و همین طور پرداختن این بازی ها به چالش های اجتماعی بررسی می کند.

به عبارت دیگر  این پانل برای مقابله اعتیاد، خشونت و نزدیک بینی ناشی از رواج بازی های آنلاین تشکیل شده است. کمیته مذکور تابه حال ۲۰ بازی را بررسی کرده و ۹ مورد از آنها را رد کرده است. علاوه بر آن خواستار تغییراتی در ۱۱ بازی آنلاین دیگر شده است. البته نام این بازی ها و موارد مورد اعتراض کمیته فاش نشده است.

روزنامه «ساوث چاینا مورنینگ پست» ادعا می کند دولت مشغول ایجاد یک سیستم صدور مجوز برای بازی های آنلاین است و این امر مدتی طول می کشد.

به هرحال به نظر می رسد این کمیته اخلاق برای توسعه دهندگان بازی های رایانه ای دردسر ساز شده است. در حال حاضر آنها ماه ها است که منتظر تایید بازی ها هستند.

 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۰۷۵۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين