کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

معاون علمی رییس‌جمهوری:

بینش جدیدی در سرمایه گذاری زیست بوم استارت‎آپی رخ داده است

22 آذر 1397 ساعت 20:00

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در آیین امضا قرارداد سرمایه گذاری حرکت اول (همراه اول) با یک شرکت دانش بنیان گفت: بینش جدیدی در سرمایه گذاری زیست بوم استارت‎آپی و شرکت های دانش بنیان توسط مجموعه های بزرگ رخ داده است.


آیتی‌من - سورنا ستاری در آیین امضا قرارداد سرمایه گذاری «حرکت اول» (همراه اول) با یک شرکت دانش بنیان گفت: مشکل بزرگ در اکوسیستم استارت‎آپی کمبود سرمایه گذاری های خطرپذیر است. استارت‎آپ‎ها زمانی که رشد می کنند نیاز به سرمایه گذاری خطرپذیر دارند و اگر به آنها بی توجهی کنیم سرمایه گذار خارجی جذب می کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان این که سرمایه گذار خارجی نیز در نوع خود قابل اهمیت است و مشکل محسوب نمی شود، گفت: اگر شرکت های بزرگی مانند همراه اول یا سایر شرکت های فعال ایرانی در این حوزه مانند (همراه اول، ایرانسل، رایتل و غیره) به این نتیجه برسند که برای دستیابی به آینده بهتر باید در اکوسیستم استارت‎آپی سرمایه گذاری کنند و از رویکرد سرمایه گذاری سنتی دور شوند اقدام بزرگی صورت گرفته است. سرمایه گذاری صورت گرفته هم ایرانی خواهد بود.

وی با تبریک به بینش جدیدی که در شرکت همراه اول رخ داده است، افزود: نتیجه این سرمایه گذاری استارت‎آپی که تزریق نوآوری به کشور و به خود مجموعه همراه اول است  را به زودی شاهد خواهیم بود. امیدواریم این حرکت و دیدگاه پیشرفته سرمایه گذاری در استارت‎آپ‎ها و حوزه های علمی و فناورانه ادامه داشته باشد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر خواستار حضور جوانان و اشتغال آنان در کشورمان باشیم باید روی آنها سرمایه گذاری کنیم. کشور ما دارای کمبود منابع مالی نیست. بلکه حرکت روبه جلو را مشکلات تفکر و فرهنگی کند می کند. باید تلاش کرد تا امکان و ایده های جدید ایجاد شود.  

 


کد مطلب: 270771

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/270771/بینش-جدیدی-سرمایه-گذاری-زیست-بوم-استارت-آپی-رخ-داده

ITMen
  https://www.itmen.ir