۰

خسارت میلیاردی اپل از ممنوعیت فروش آیفون در چین

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
خسارت میلیاردی اپل از ممنوعیت فروش آیفون در چین

آیتی‌من -  اخیرا گزارش های بسیاری مبنی بر شکایت کوالکام، شرکت تراشه سازی از اپل در چین منتشر شده که به خاطر آن فروش برخی از مدل‎های آیفون در این کشور پهناور واقع در شرق آسیا ممنوع شد. 

هرچند این ممنوعیت نتوانست جلوی فروش این گوشی ها را بگیرد، اخیرا شرکت اپل با تنظیم یک شکایت از جزئیات و تبعات منفی حاصل از ممنوعیت فروش این محصولات  در چین خبر و هشدار داده است.

بلومبرگ در گزارشی با استناد به توضیحات ارائه شده توسط اپل خاطرنشان کرده است که ممنوعیت فروش آیفون در چین این غول فناوری آمریکایی را به توافق با کوالکام مجبور خواهد کرد و بدین ترتیب تولیدکنندگان نیز مجبور می شوند قیمت این گوشی‎ها را برای پرداخت حق امتیاز به کوالکام بالاتر ببرند. اپل به همین دلیل ادعا کرده است که این امر در نهایت به ضرر مشتریان و مصرف کنندگان نهایی در چین تمام خواهد شد.

کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه صنعت فناوری نیز گفته های اپل را تایید کرده و می‎گویند ممنوعیت فروش آیفون به صورت روزانه میلیون ها دلار هزینه را بر این شرکت تحمیل خواهد کرد که هم دولت و هم مصرف کنندگان چینی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اپل در شکایت خود همچنین عنوان کرده است که این شرکت به صورت کلی پنج میلیون موقعیت شغلی در چین بخاطر فرایند توسعه و تولید و فروش آیفون به‎وجود آورده است.

 
کد مطلب : ۲۷۰۸۱۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين