کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اعتراض وزیر ارتباطات به نحوه بستن بودجه فاوا

6 دی 1397 ساعت 4:15

آی‌تی‌من - دقایقی پس از پایان سخنرانی حسن روحانی رییس جمهور در مجلس، وزیر ارتباطات در رشته توییت هایی نسبت به وضعیت تخصیص بودجه در سال 97 انتقاد و به بودجه سال 98 اعتراض کرد.محمد جواد آذری جهرمی نوشت: امروز و در صحن علنی مجلس، رییس جمهور از لزوم شفاف سازی در بودجه و ضرورت توسعه دولت الکترونیک سخن گفتند و نقادان را به نقادی و افکار عمومی را به حمایت از اصلاحات ساختاری دعوت کردند. در پاسخ به این دعوت به عنوان عضو کابینه پیش قدم می شوم.

وی در ادامه نوشت: از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در لایحه بودجه خبری نیست. پیشنهاد استفاده بهینه از باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ که صرفه جویی گسترده در هزینه های سرمایه گذاری و نیز قدرت خلق ثروت چند هزار میلیاردی را داشت و نیز پیشنهاد تعیین تکلیف داکت ها و سیم مسی که انحصار کنونی آن، مانع توسعه است. از این دو پیشنهاد برای بررسی، یکی به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شد و دیگری به کمیسیون فرعی اقتصاد. این یعنی یکسال از دست دادن زمان.

وزیر ارتباطات ادامه داد: درآمدهای دولت در حوزه ارتباطات همان ۶۴۰۰ میلیارد سال ۹۷ تعیین شده است. پیش بینی تحقق این درآمد در سال ۹۷، ۵۲۰۰ میلیارد تومان است . پیش بینی ابتدایی ما برای ۹۷ همان ۵۲۰۰ بود که در قانون ۶۴۰۰ دیده شد. امسال سقف بودجه واقعی تر دیده شده، ممکن است با برخی تصمیم ها این عدد هم محقق نشود. وی نوشت: مطابق مصوبه مجلس، همه درآمدهای حوزه ارتباطات بایستی در توسعه زیرساخت های آن هزینه شود. در قانون سال قبل، به ۳۹ درصد تقلیل یافت. سال گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال لحاظ شده که تخصیص کنونی آن «صفر» است. امسال اسما ۵۰ درصد اعتبارات بازخواهد گشت هر چند رسما را خدا می داند.

 تلاش وزارت ارتباطات برای اصلاح بودجه
در حالی آذری جهرمی علنا به وضعیت بودجه تنها دقایقی پس از انتشار عمومی آن اعتراض کرده است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تلاش های خود را برای اصلاح بودجه 98 از چندی پیش آغاز کرده است.

از جمله این تلاش ها، دعوت از نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس بود. در آن جلسه مدیران وزارت ارتباطات از نمایندگان خواستند به آنها اجازه دهند از محل درآمدهای وزارت ارتباطات، به صورت تخصیص یافته هزار میلیارد تومان را خرج دولت الکترونیکی کنند.


کد مطلب: 270907

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/270907/اعتراض-وزیر-ارتباطات-نحوه-بستن-بودجه-فاوا

ITMen
  https://www.itmen.ir