کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یونیفرم های هوشمند دانش آموزان چینی را کنترل می کند

مهر , 10 دی 1397 ساعت 18:24

دانش آموزان بیش از ۱۰ مدرسه در چین یونیفرم هایی به تن می کنند که ورود و خروج آنان به مدرسه را ثبت و اطلاعات را به معلمان و والدین ارسال می کند.به گزارش انگجت، به نظر می رسد چین تصمیم دارد حتی کودکان در مدرسه ها را کنترل کند. درهمین راستا دانش آموزان بیش از ۱۰ مدرسه در ایالت «گویژو»(Guizhou) و منطفه خودمختار «گوانگشی ژوانگ»(Guangxi Zhuang) یونیفرم های هوشمندی می پوشند که شرکت «Guanyu Technology» آن را برای ارتقای امنیت و کنترل حضور دانش آموزان در مدرسه ساخته است.

هر یونیفرم به دو تراشه مجهز است که ورود و خروج دانش آموز به مدرسه را نشان می دهد و به طور خودکار اطلاعات را به والدین و معلمان ارسال می کند. همچنین هنگام خروج بدون اجازه دانش آموز از مدرسه، یک پیام هشدار صوتی به مسئولان اطلاع رسانی می کند.

همچنین هر یونیفرم با اطلاعات مربوط به چهره کودک و سیستم احراز هویت تشخیص چهره در ورودی مدارس مرتبط است. اگر کودکی غیبت کند یا اطلاعات چهره و یونیفرم او همخوانی نداشته باشد، پیام هشدار صادر می کند.

تراشه های موجود در یونیفرم ها را می توان تا ۵۰۰ بار شست. همچنین آنها می توانند دمایی تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کنند.

از زمانی که این فناوری از ۲۰۱۶ میلادی به کار گرفته شد، میزان حضور دانش آموزان در مدارس بیشتر شد.
 


کد مطلب: 270942

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/270942/یونیفرم-های-هوشمند-دانش-آموزان-چینی-کنترل-می-کند

ITMen
  https://www.itmen.ir