۰

کاهش ۱۹ درصدی تولید گوشی در دنیا

تاریخ انتشار
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۵
کاهش ۱۹ درصدی تولید گوشی در دنیا

آیتی‌من - به تازگی مرکز Credit Suisse مدعی شده که تولیدکنندگان تلفن همراه روز های خوبی را در پیش رو ندارند و میزان تولید آن ها در سه ماهه اول سال جاری با افت 19 درصدی تولید مواجه خواهد شد.

براساس پیش بینی ها، تعداد تولید گوشی هوشمند در سه ماهه نخست سال 2019 به رقم 289 میلیون دستگاه خواهد رسید و این درحالی است که این عدد در سه ماهه آخر سال 2018 میلادی به 357 میلیون دستگاه رسیده بود.

پیش از این نیز شرکت های اپل و HTC از کاهش فروش تلفن های هوشمند خود خبر داده بودند.

به نظر می رسد اشباع بازار جهانی یکی از مهم ترین دلایل کاهش استقبال از گوشی های هوشمند است که این موضوع روی میزان تولید گوشی تاثیر گذاشته است.

از سوی دیگر ظاهرا شرکت های تامین کننده قطعات مختلف گوشی های آیفون با کاهش قابل توجهی در میزان درآمد که ناشی از افت شدید حجم تولید آنهاست، مواجه شده اند.

اپل که همواره یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و رقبای سامسونگ و هواوی به شمار می رود، حالا به نظر می رسد تحت تاثیر عوامل متعددی گرفتار کاهش شدیدی در میزان فروش گوشی های آیفون و به تبع آن تولید این محصولات شده است. به گونه ای که تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که شرکت های تامین کننده و تولیدکننده قطعات مورد نیاز گوشی های آیفون نیز با افت شدیدی در میزان درآمدهای خود مواجه شده اند که ناشی از کاهش قابل توجه در تولید قطعات مورد نیاز اپل برای ساخت و عرضه آیفون است.

خبرگزاری Nikkei به تازگی فهرستی از تامین کنندگان اپل تهیه و منتشر کرده است که نشان دهنده کاهش شدید در میزان درآمدزایی و سودآوری آنها برای نخستین بار از سال ۲۰۱۶ میلادی است.

بعنوان مثال، شرکت تایوانی Catcher که قاب فلزی آیفون 10 را تولید می کند، با یک کاهش ۲۸ درصدی و شرکت Largen Precision نیز بعنوان تولیدکننده لنز دوربین گوشی های آیفون با کاهش چشمگیر 33.86 درصدی در آخرین ماه از سال، دسامبر ۲۰۱۸ مواجه شده اند.

درآمد شرکت فاکسکان نیز بعنوان مونتاژکننده اصلی اپل در ماه دسامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، 8.27 درصد کاهش یافته است که به گفته مقامات این شرکت، رکود بازار موبایل و دستگاه‌های الکترونیکی در جهان اصلی ترین علت کاهش درآمدهای این شرکت بوده است.

از آن طرف نیز، کارشناسان بر این باورند که جنگ تجاری و تنش های سیاسی میان چین و ایالات متحده آمریکا علت اصلی این کاهش میزان تولید بوده است که به دنبال آن، بسیاری از شرکت های چینی استفاده و خرید گوشی های آیفون را ممنوع اعلام کردند. همین عوامل موجب شد که اپل مجبور به کاهش ۱۰ درصدی تولید گوشی های آیفون شود و درآمدزایی شرکت های تامین کننده قطعات آن نیز به میزان قبال توجهی کاهش یابد.

 
کد مطلب : ۲۷۱۰۶۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين