کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در سمینار راهکار ERP در صنایع پتروشیمی مطرح شد

ERP تنها راه عبور سازمان‎ها از بحران اقتصادی است

29 دی 1397 ساعت 14:59

نایب رییس انجمن شرکت های نرم افزاری استان تهران (آشنا) در سمینار راهکار ویژه ERP در صنایع پتروشیمی گفت: در بحران های اقتصادی کلیه سازمان ها باید به دنبال کاهش هزینه ها باشند و این مهم بدون در اختیار داشتن سیستمی که به صورت لحظه ای وضعیت هزینه ها را پایش کند، قابل دستیابی نیست. به گفته وی ERP را نباید جزو کالای لوکس شمرد چرا که حرکت به سمت ERP با رویکرد مناسب، موفقیت این پروژه را محقق خواهد کرد.آیتی‌من - سمینار راهکار ویژه صنایع پتروشیمی، با حضور صاحب نظران و کارشناسان حوزه ERP و یکپارچگی منابع سازمان توسط شرکت توسعه یکپارچه ایلیا در هتل سیمرغ تهران برگزار شد. بزرگمهری نایب رییس انجمن شرکت های نرم افزاری استان تهران اظهار داشت: در دنیا به جز ایران تمامی پتروشیمی ها از ERP استفاده می کنند. تغییرات لحظه ای در حوزه قیمت، مواد اولیه، موضوع بهایابی و واکنش سریع به نیازهای بازار بدون ERP امکان پذیر نیست.

مقاومت در پیاده‎سازی ERP
احمد تولایی عضو هیات مدیره مگفا در ادامه سمینار راهکار ویژه صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه در سازمان های کشور مقاومت بالایی نسبت به پیاده سازی و استفاده ERP وجود دارد، گفت: همچنان در ایران مقاومت ها برای پذیرش ERP بالاست و افراد فکر می کنند که این سیستم ها قرار است جایگزین آنها شوند و نقش افراد را در سازمان ها کمرنگ کنند. به همین دلیل نسبت به اجرای آنها مقاومت می کنند. وی در زمینه دلایل و ضرورت های  برگزاری این همایش گفت: سازمان ها برای بقای خود نیاز به بهینه سازی منابع یا همان 4M – نیروی انسانی (Man power)، تجهیزات (Machinery)، پول (Money) و کالا (Material) – دارند. به منظور برنامه ریزی، کنترل و نظارت بهینه منابع در صنعت پتروشیمی نیاز داریم که در زنجیره ارزش این صنعت از خط تولید تا انتها به صورت یکپارچه از اتوماسیون استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: استفاده از نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان در نهایت منجر به کاهش هزینه، افزایش رقابت پذیری در داخل کشور و به دست آوردن بازار هدف در خارج از کشور خواهد شد.

 لزوم ایجاد یکپارچگی فراگیر در سازمان‎ها
عضو هیات مدیره مگفا تاکید کرد: توسعه رویکرد دولت الکترونیکی، خدمات الکترونیکی و کسب وکار الکترونیکی و ایجاد یکپارچگی فراگیر با رویکرد امن از مهم ترین اقداماتی است که هر سازمانی به آن احتیاج دارد و باید انجام شود.

تولایی تاکید کرد: اکثر سازمان ها وظیفه دارند بر ارایه سرویس کنترل متمرکز داشته باشند و نوع دیگری از رفتار سازمانی وجود دارد که فرآیند مدار نام دارد و در آن به صاحبان فرآیند سرویس داده می شود و تاکید کرد که سازمان ها باید به سمت فرآیند محور بودن حرکت کنند.

دبیر این همایش نیز در ادامه گفت: مخاطب این سمینار پتروشیمی ها هستند و هدف ما گسترش فرهنگ ERP در صنایع نفت و گاز در جهت رسیدن به بهره وری هر چه بیشتر در این صنعت است. وی افزود: اینگونه گردهمایی‎ها در آینده نزدیک برای سایر صنایع هم توسط شرکت ایلیا برگزار خواهد شد.   

 


کد مطلب: 271072

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/271072/erp-تنها-راه-عبور-سازمان-ها-بحران-اقتصادی

ITMen
  https://www.itmen.ir