۰

پایان پشتیبانی از گوشی های ویندوزی در سال 2019

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶
پایان پشتیبانی از گوشی های ویندوزی در سال 2019

مایکروسافت بعنوان شرکت توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز، چند سال پیش در رقابت با شرکت های رقیب همچون گوگل و اپل تصمیم گرفت که به عرضه و ارایه گوشی های هوشمندی با سیستم عامل ویندوز اقدام کرده و به توسعه این پلت فرم در بخش موبایل روی بیاورد که البته هرگز نتوانست محبوبیت چندانی در میان کاربران گوشی های موبایل کسب کند. از سوی دیگر آن شرکت های تولیدکننده موبایل همچون نوکیا که با مایکروسافت همکاری می کردند نیز با افت شدیدی در میزان فروش محصولات مبتنی بر ویندوز موبایل مواجه شدند.

همه این عوامل موجب شد که این شرکت بزرگ علی رغم موفقیت در زمینه سیستم عامل ویندوز در نسخه های دسکتاپ برای رایانه های شخصی، نتواند در حوزه گوشی های هوشمند ویندوزی موفق شود. بدین ترتیب بود که سرانجام مایکروسافت اعلام کرد که دیگر محصول جدیدی را که از نسخه موبایلی این سیستم عامل بهره ببرد، معرفی و رونمایی نخواهد کرد.

حالا براساس تازه ترین گزارش های منتشره از سوی مایکروسافت، به روزرسانی های امنیتی و نرم افزاری برای نسخه موبایلی ویندوز ۱۰ تا انتهای سال جاری میلادی یعنی دسامبر ۲۰۱۹ منتشر می شود و دیگر پس از آن کاربران گوشی های مذکور قادر نخواهند بود وصله های امنیتی برای گوشی خود دریافت کرده یا دستگاه خود را آپدیت کنند.

بر اساس گزارش سی نت، به نظر می رسد که برای مایکروسافت نیز عرضه و انتشار به روزرسانی های جدید برای گوشی های ویندوزی دیگر صرفه و توجیه اقتصادی ندارد به همین دلیل هم  مرگ تدریجی و پایان این گوشی ها را به صورت عمومی اعلام کرده تا کاربران مربوطه در صورت تمایل گوشی های خود را تغییر وضعیت داده و یا آن را با گوشی های دیگر مبتنی بر اندروید و iOS تعویض کنند.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۱۰۹۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين