۰

ترانزیت و امنیت سایبری موضوع همکاری با عراق

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
ترانزیت و امنیت سایبری موضوع همکاری با عراق

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار «نعیم ثجیل یسر» وزیر ارتباطات عراق با بیان اینکه هم اکنون زمان بازسازی عراق است، گفت: زمینه های توسعه بسیاری در عراق وجود دارد و وزارت ارتباطات ایران نیز عزم جدی برای توسعه همکاری ها در حوزه های مختلف دارد.

آذری جهرمی گفت: ترانزیت و امنیت سایبری هم از حوزه هایی است که می توانیم با کشور عراق  همکاری داشته باشیم.

وی سرمایه گذاری در حوزه تلفن ثابت و موبایل عراق را از دیگر زمینه های همکاری بین دو کشور عنوان کرد و پیشنهاد داد: برای پیشرفت کارها کارگروه مشترکی بین دو کشور تشکیل شود. 

وزیر ارتباطات با بیان دستاوردهای فضایی کشور و ماهواره های سنجشی، تاکید کرد: در ایران از فناوری فضایی در حوزه های مدیریت منابع آب، بهبود کشاورزی و محیط زیست استفاده می شود و با توجه به شرایط کشور عراق این دستاوردها می تواند برای این کشور نیز بسیار کاربرد داشته باشد.

آذری جهرمی در این دیدار از وزیر ارتباطات عراق دعوت کرد به همراه شرکت های عراقی در نمایشگاه الکامپ ایران در سال آینده شرکت کنند.

نعیم ثجیل یسر وزیر ارتباطات عراق نیز در این دیدار با بیان مذاکراتی که با شرکت های ایرانی برای همکاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق داشته است، گفت: امیدواریم با همکاری وزارت ارتباطات ایران زمینه فعالیت و مشارکت شرکت های ایرانی در عراق فراهم شود.

وی با بیان اینکه کشور عراق در دوران بازسازی قرار دارد، افزود: ما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عقب ماندگی های بسیاری داریم و به همکاری و فناوری های ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار نیاز داریم.

وزیر ارتباطات عراق تصریح کرد: شرکت های ایرانی می توانند در حوزه شبکه فیبرنوری، نسل سوم و چهارم تلفن همراه، گذرگاه های بین الملل، پهنای باند اینترنت و زیرساخت های ارتباطی عراق سرمایه گذاری و مشارکت کنند.  

وی به چشم انداز روشن همکاری با کشور ایران پرداخت و افزود: ظرفیت های تخصصی در فناوری اطلاعات ایران وجود دارد و امیدواریم با انجام پروژه های مشترک این تکنولوژی ها را به کشور عراق منتقل کنیم. 

 
کد مطلب : ۲۷۱۱۱۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين