>> فیس‌بوک 15 ساله شد - ITMen
۰

فیس‌بوک 15 ساله شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴
فیس‌بوک 15 ساله شد

آی‌تی‌من- شبکه جنجالی فیس‌بوک که توسط مارک زاکربرگ تاسیس شده، در سال‌های اخیر به علت تبدیل شدن به ابزاری برای انتشار اخبار جعلی و نقض حریم شخصی افراد و سرقت داده‌های خصوصی آنها بسیار جنجال آفرین شده و بسیاری از کشورهای جهان آن را به پرداخت جریمه‌های سنگین محکوم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، زاکربرگ به مناسبت ۱۵ سالگی فیس‌بوک پستی را در حساب شخصی خود در این شبکه اجتماعی ارسال کرده و تاریخچه شکل گیری فیس بوک و آینده احتمالی آن را تشریح کرده است.

فیس بوک امروزه 2.7 میلیارد نفر عضو دارد، ولی به نوشته مارک زاکربرگ، در سال‌های اولیه شکل گیری آن هیچ اطمینان خاطری در مورد امکان تداوم فعالیت این شبکه اجتماعی و استقبال از آن وجود نداشت.

فیس بوک در رقابت با شبکه‌های مشابهی مانند اورکات که در ابتدای قرن بیست‌و‌یکم شکل گرفتند توانست گوی سبقت را از آنها برباید. اما سوءاستفاده‌های آن از اطلاعات خصوصی کاربران برای کسب درآمد و فروش این داده‌ها به شرکت‌های خصوصی باعث تشدید نارضایتی از فیس بوک شده است.

زاکربرگ در واکنش به این نگرانی‌ها در پست خود به سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی برای مدیریت دقیق تر محتوای این شبکه اجتماعی در مقیاسی وسیع خبر داده است. در بخشی از مطلب وی آمده است: اگر سوژه اصلی در ۱۵ سال گذشته ایجاد شبکه‌های جدید و مشاهده تاثیرگذاری آنها بوده، در ۱۵ سال آینده موضوع اصلی استفاده از قدرت مردم برای بازسازی جامعه به شیوه‌هایی مثبت است.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۱۲۳۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين