کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فیس بوک: اختلال اپ‌ها به دلیل حمله سایبری نبود

The Guardian , 23 اسفند 1397 ساعت 19:12

فیس‌بوک و اپلیکیشن‌های هم‌خانواده‌اش شامل واتس‌اپ و اینستاگرام و مسنجر روز چهارشنبه با اختلالی جهانی مواجه شدند؛ اما شرکت فیس‌بوک می‌گوید که این اختلال به دلیل حمله سایبری نبوده است.آی‌تی‌من- هر چهار اپلیکیشن متعلق به فیس‌بوک روز چهارشنبه حدود ظهر به وقت ایران به ویژه در اروپا و آمریکا با اختلال گسترده و قطعی مواجه شدند. تام پارنل، سخنگوی فیس‌بوک در توضیحی که از طریق ایمیل برای گاردین ارسال شده، توضیح داد که ما متوجه هستیم که برخی کاربران در دسترسی به خانواده اپ‌های ما دچار مشکل شده‌اند. ما برای حل مشکل در سریع‌ترین زمان تلاش می‌کنیم. وی همچنین ارتباط اختلال یاد شده را با حملات DDoS رد کرد.

بر اساس اطلاعات Downdetector.com این اختلال از مناطقی در آمریکا شامل سواحل شرقی و غربی، بخش‌هایی از اروپا و استرالیا آغاز شده و کاربرانی از نیوزلند نیز اختلال را گزارش کرده‌اند.

دسترسی به این اپ‌ها به ویژه اینستاگرام دیروز در ایران نیز با اختلال مواجه بود. فیس‌بوک هنوز اعلام نکرده که این اختلال به چه دلیل به وجود آمده است.

این در حالی است که گوگل نیز در روز چهارشنبه با اختلال مشابهی مواجه بود و برخی کاربران در دسترسی به جیمیل، گوگل درایو، هنگ‌اوت و سرویس نقشه گوگل مشکل داشتند.

 


کد مطلب: 271493

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/271493/فیس-بوک-اختلال-اپ-ها-دلیل-حمله-سایبری-نبود

ITMen
  https://www.itmen.ir