۰

جدیدترین روش درمان ایدز با موفقیت آزمایش شد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
جدیدترین روش درمان ایدز با موفقیت آزمایش شد

به گزارش فیوچریسم، روش‌های درمانی متداول فعلی برای مقابله با ویروس اچ آی وی، مبتنی بر مصرف داروهایی است که موجب مخفی شدن و توقف فعالیت‌های این ویروس می‌شود. اما مشکل اساسی این است که به محض توقف استفاده از این داروها، ویروس HIV فعالیت‌های خود را به شیوه‌ای تهاجمی مجدداً آغاز می‌کند.

از همین رو، روش‌های درمانی موجود برای مقابله با اچ‌آی‌وی باید در تمام طول عمر ادامه یافته و هرگز متوقف نشوند. اما محققان دانشگاه پیتسبورگ، روش تازه ای برای مقابله با ویروس مذکور ابداع کرده‌اند که نه تنها این ویروس موذی را از مخفیگاه خود در سلول‌های ایمنی بدن بیرون می‌کشد، بلکه می‌تواند ویروس یادشده را نابود کند.

این روش درمانی ایمن ساز که MDC1 نامگذاری شده، نه تنها ویروس اچ آی وی را نابود می‌کند، بلکه قادر به نابودی ویروس دیگری موسوم به «سی ام وی» است که عامل ابتلای ۹۵ درصد مردم جهان به اچ‌آی‌وی است.

در جریان اجرای عملیاتی این روش درمانی، ویروس HIV که خون را دچار عفونت کرده بود، شناسایی و با موفقیت نابود شد.

محققان برای تکمیل این روش درمانی در تلاش برای تأمین منابع مادی هستند و معتقدند از همین طریق می‌توان روزی واکسن‌هایی تولید کرد که به جای داروهایی که باید روزانه توسط افراد مبتلا به ایدز مصرف شوند، قابل استفاده باشد.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۱۵۸۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين