کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

جدیدترین روش درمان ایدز با موفقیت آزمایش شد

مهر , 19 فروردين 1398 ساعت 15:25

اچ‌آی‌وی ویروسی فریب‌کار و باهوش است و از قابلیت‌های فراوانی برای مخفی کردن خود در سلول‌های دفاعی بدن برخوردار است، اما محققان برای مقابله با آن روشی خاص ابداع کرده اند.به گزارش فیوچریسم، روش‌های درمانی متداول فعلی برای مقابله با ویروس اچ آی وی، مبتنی بر مصرف داروهایی است که موجب مخفی شدن و توقف فعالیت‌های این ویروس می‌شود. اما مشکل اساسی این است که به محض توقف استفاده از این داروها، ویروس HIV فعالیت‌های خود را به شیوه‌ای تهاجمی مجدداً آغاز می‌کند.

از همین رو، روش‌های درمانی موجود برای مقابله با اچ‌آی‌وی باید در تمام طول عمر ادامه یافته و هرگز متوقف نشوند. اما محققان دانشگاه پیتسبورگ، روش تازه ای برای مقابله با ویروس مذکور ابداع کرده‌اند که نه تنها این ویروس موذی را از مخفیگاه خود در سلول‌های ایمنی بدن بیرون می‌کشد، بلکه می‌تواند ویروس یادشده را نابود کند.

این روش درمانی ایمن ساز که MDC1 نامگذاری شده، نه تنها ویروس اچ آی وی را نابود می‌کند، بلکه قادر به نابودی ویروس دیگری موسوم به «سی ام وی» است که عامل ابتلای ۹۵ درصد مردم جهان به اچ‌آی‌وی است.

در جریان اجرای عملیاتی این روش درمانی، ویروس HIV که خون را دچار عفونت کرده بود، شناسایی و با موفقیت نابود شد.

محققان برای تکمیل این روش درمانی در تلاش برای تأمین منابع مادی هستند و معتقدند از همین طریق می‌توان روزی واکسن‌هایی تولید کرد که به جای داروهایی که باید روزانه توسط افراد مبتلا به ایدز مصرف شوند، قابل استفاده باشد.
 


کد مطلب: 271589

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/271589/جدیدترین-روش-درمان-ایدز-موفقیت-آزمایش

ITMen
  https://www.itmen.ir